INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  MECI AMICAL

VIDEO Mevlja a reușit ce n-au putut românii » Polonia, doar egal în amicalul cu Slovenia

Articol de GSP - Publicat marti, 15 noiembrie 2016 08:45

Adversara României din preliminariile pentru Mondial a remizat aseară cu Slovenia, într-un meci amical disputat la Wroclaw, scor 1-1.

Slovenii au deschis scorul în minutul 24, chiar prin fostul dinamovist Miha Mevlja. Acesta a reluat în plasă din zece metri mingea centrată de jucătorul Fiorentinei, Josip Ilicici, reușind astfel primul său gol în naționala Sloveniei.

Vezi AICI golul lui Mevlja și rezumatul video

Polonezii au egalat în minutul 79, Teodorczyk fructificând pasa exactă a lui Blaszczykowski.

• Polonia se află pe primul loc în Grupa E a preliminariilor pentru Campionatul Mondial din 2018, în timp ce slovenii se află pe locul secund în grupa F.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”