INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  SUA - PANAMA 4-0

VIDEO Portarul lui Dinamo, umilit în SUA

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 octombrie 2017 10:13

Jaime Penedo, goalkeeperul lui Dinamo care apără și poarta naționalei din Panama, a primit 4 goluri într-un meci de coșmar pe terenul reprezentativei SUA.

Americanii s-au impus cu 4-0 și au urcat pe locul 3, poziție care duce la Mondialul din Rusia, cu 12 puncte, în timp ce Panama e pe 4, cu 10 puncte, după 9 meciuri.

Coșmarul lui Penedo a început încă din minutul 8, când Pulisici a deschis scorul. 11 minute mai târziu, Altidore a majorat diferența, iar același fotbalist a stabilit scorul pauzei în minutul 43, dintr-o lovitură de pedeapsă. Portarul dinamovist a mai fost învins o dată în minutul 63 de Wood.