INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  LIECHTENSTEIN - ITALIA 0-4

VIDEO Scene inedite la meciul Liechtenstein - Italia » În timp ce coechipierii săi demolau naționala gazdă, Buffon semna autografe chiar pe gazon

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 noiembrie 2016 20:13

Italia a câștigat fără emoții partida cu Liechtenstein, scor 4-0, în preliminariile Campionatului Mondial, iar Gianluigi Buffon a oferit imaginea serii.

În timp ce partida era încă în desfășurare, un suporter a pătruns pe teren, iar Buffon i-a acordat un autograf pe tricou, în timp ce urmărea și ceea ce se petrecea pe teren.

Toate cele patru goluri ale Italiei au venit în prima repriză: Belotti a deschis scorul în minutul 11, Immobile a marcat de două ori, în minutele 12 și 32, iar același Belotti a închis tabela, cu un minut înainte de pauză.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”