Articol de GSP - Publicat duminica, 26 martie 2017 18:03
România n-a reușit să profite de înfrângerea Muntenegrului, 1-2 cu Polonia, și rămâne doar pe locul patru în Grupa E. Armenia ne-a egalat la puncte după succesul din Kazahstan, 2-0. Toate rezultatele de duminică:
Grupa E
liveTEXT/VIDEO Muntenegru - Polonia 1-2 (FINAL)
A marcat: Mugosa '63 /Lewandowski '40, Piszczek '82
Echipele de start:
Muntenegru: Bozovici - Marusici, Savici, Sofranac, Stojkovici - Vesovici, Vukcevici, Scekici, Kojasevici - Mugosa, Beqiraj
Polonia: Fabianski - Piszczek, Glik, Pazdan, Jedrzejczyk - Blaszczykowski, Linetty, Zielinski, Maczynski, Grosicki - Lewandowski
liveTEXT/VIDEO Armenia - Kazahstan 2-0 (FINAL)
Au marcat: Mkhitaryan '73, Ozbiliz '75
*Maliy a fost eliminat în minutul 64
Echipele de start:
Armenia: Beglaryan - Voskanyan, Haroyan, Andonian, Airapetian - Mkhitaryan, Malakyan, Pizzelli - Hovhannisyan, Sarkisov, Ghazaryan
Kazahstan: Loria - Beysebekov, Maliy, Shomko - Tunggyshbayev, Kuat, Tagybergen, Islamkhan, Suyumbayev - Nuserbajev, Nurgaliyev
Clasament
Grupa F
liveTEXT/VIDEO Malta - Slovacia 1-3 (FINAL)
Au marcat: Farrugia '14/ Weiss '2, Gregus '41, Nemec '83
*Farrugia a fost eliminat în minutul 79
Echipele de start:
Malta: Hogg - Attard, Muscat, Magri, Camilleri, Zerafa - Gambin, Sciberras, Fenech - Farrugia, Schembri
Slovacia: Kozacik - Pekarik, Skrtel, Skriniar, Hubocan - Mak, Hrosovski, Gregus - Kucka, Nemec, Weiss
liveTEXT Scoția - Slovenia 1-0 (FINAL)
A marcat: Martin '88
Echipele de start:
Scoția: Gordon - Robertson, Martin, Mulgrew, Tierney - Morrison, Brown, Armstrong, Forrest - Snodgrass - Griffiths
Slovenia: Oblak - Struna, Samardzici, Cesar, Jokici - Kurtici, Krhin, Kampl - Ilicici, Birsa, Bezjak
liveTEXT/VIDEO Anglia - Lituania 2-0 (FINAL)
Au marcat: Defoe '21, Vardy '66
Echipele de start:
Anglia: Hart - Walker, Keane, Stones, Bertrand - Dier - Lallana, Alli - Oxlade-Chamberlain, Defoe, Sterling
Lituania: Setkus - Vaitkunas, Kijanskas, Klimavicius, Slavickas - Kuklys, Zulpa - Novikovas, Slivka, Cernych - Valskis
Clasament
Grupa C
liveTEXT/VIDEO Irlanda de Nord - Norvegia 2-0 (FINAL)
Au marcat: Ward '2, Washington '33
Echipele de start:
Irlanda de Nord: McGovern - McLaughlin, Evans, McAuley, Cathcart - Davis, Norwood - Ward, Brunt, Dallas - Washington
Norvegia: Jarstein - Skjelvik, Elabdellaoui, Valsvik, Hovland - M. Elyounoussi, Johansen, Nordtveit, T. Elyounoussi - King - Soderlund
liveTEXT/VIDEO Azerbaijan - Germania 1-4 (FINAL)
Au marcat: Nazarov '31/Schurrle '19, '80, Mueller '36, Gomez '45
Echipele de start:
Azerbaijan: Agayev - Pashaev, Huseynov, Sadygov, Mirzabekov - Garayev, Amirquliyev - Ismayilov, Huseynov, Nazarov - Sheydaev
Germania: Leno - Kimmich, Hummels, Howedes, Hector - Khedira, Kroos - Schurrle, Muller, Draxler - Gomez
liveTEXT/VIDEO San Marino - Cehia 0-6 (FINAL)
Au marcat: Barak '17, '24 Darida '19, '77 (pen.), Gebre Selassie '26, Krmencik '43
San Marino: A. Simoncini - Palazzi, Cesarini, D. Simoncini, F. Vitaioli, Rinaldi - Zafferani, Cervellini, Domeniconi, M. Vitaioli - Stefanelli
Cehia: Vaclik - Gebre Selassie, Sivok, Brabec, Novak - Dockal, Darida - Krejci, Barak, Jankto - Krmencik
Clasament