INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  PORTUGALIA - FRANȚA 1-0

3 lucruri neștiute despre eroul Portugaliei! » Eder era rezerva unui idol stelist în urmă cu 3 ani!

Foto: Reuters
Foto: Reuters

Articol de GSP - Publicat luni, 11 iulie 2016 09:10

Rezerva Eder a fost eroul Portugaliei în finala Campionatului European, după ce a marcat golul victoriei pentru lusitani, în minutul 109.

Eder a fost introdus pe teren în minutul 79 al finalei, în locul lui Renato Sanches.

Proaspăt achiziționat la formația franceză Lille, atacantul de 28 de ani a fost transferat de Swansea în vara anului 2015, însă nu a convins în Premier League. 

3 informații mai puțin știute despre Eder

♦ Eder a fost rezerva lui Raul Rusescu, în perioada în care atacantul român a evoluat pentru Braga.

♦ În 13 meciuri jucate pentru Swansea în sezonul trecut, Eder nu a reușit să marcheze niciodată.

♦ Reușita din finală a fost primul gol marcat de Eder la echipa națională.

"Ronaldo mi-a spus că voi marca golul victoriei. Dar a fost o reușită pentru care toată echipa a muncit din greu. Am fost spectaculoși pe toată perioada turneului. Știam că voi avea șansa mea în momentul în care am fost convocat. Fernando Santos îmi cunoștea calitățile. A avut încredere în mine" - Eder, după finala contra Franței, conform A bola

 

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”

Ce susține MM Stoica că face săptămânal pentru suporterul pe care l-a pocnit: „Cumva am reparat-o”


Comentarii (12)
898756456920785
Dor Elf  •  11 Iulie 2016, 21:11

Si eu stiu un lucru tot ceva sa fie legat de fcsb..ca sa aiba legatura cumva si fcsb`u cu finala..Mama lui CR7 intinde rufe la acelas soare cu mama lui Ardei pompa..

kingme
kingme  •  11 Iulie 2016, 11:49

Si el rezerva parca asta era alta scuza in Romania ca jucatorii romani nu sunt titulari de baza la echipele lor sa nu mai vorbesc de Robson-Kanu care nici nu are echipa.

catalynn
catalynn  •  11 Iulie 2016, 11:42

Era unu pe la CFR, Traore parca, la câți portughezi au trecut pe la Cluj la o prima vedere l-am confundat ...

Vezi toate comentariile (12)
Comentează