INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  ITALIA - SPANIA 2-0

Declarație superbă a lui Chiellini la adresa lui Buffon după 2-0 cu Spania

Articol de GSP - Publicat luni, 27 iunie 2016 22:22

Italia a învins Spania cu 2-0 în optimile de finală ale Campionatului European din Franța și va juca mai departe cu Germania.

Trupa lui Antonio Conte a deschis scorul în minutul 33 prin Chiellini, iar pe final Pique era să dea lovitura, dar Buffon a scos de pe linia cu un reflex fabulos. Golul de 2-0 a venit în prelungiri din gheata lui Graziano Pelle.

Giorgio Chiellini a oferit o declarație superbă la finalul meciului în care l-a elogiat pe colegul său din poartă.

"Jucăm în câteva zile cu două dintre cele mai bune echipe din lume. Ne-am şi dorit foarte mult această victorie şi am meritat-o. Am suferit în ultimele 15 minute. Am avut însă un înger în spatele nostru, care a oprit totul! (n.r. portarul Buffon)", a declarat Giorgio Chiellini la finalul meciului.

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”