INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  ITALIA - SPANIA 2-0

VIDEO Bucurie fără limite a lui Conte la golul de 2-0 al lui Pelle » Gest nebun făcut de selecționerul Italiei

Articol de GSP - Publicat luni, 27 iunie 2016 21:01

Antonio Conte, 46 de ani, a sărbătorit într-un stil propriu golul de 2-0 marcat de Graziano Pelle în prelungirile meciului cu Spania.

Selecționerul Italiei s-a descătușat în momentul în care a văzut că mingea trimisă de elevul său a intrat în poartă și a sărit pe acoperișul băncii de rezerve.

Vezi AICI VIDEO cu gestul nebun al lui Conte

Italia a învins în cele din urmă Spania cu 2-0 și va juca în sferturile de finală ale Campionatului European cu reprezentativa Germaniei.