INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  ELVEȚIA - POLONIA

VIDEO și FOTO Golul turneului: Shaqiri a reușit o execuție senzațională în meciul cu Polonia!

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 iunie 2016 18:00

Xherdan Shaqiri a trimis în prelungiri meciul dintre Elveția și Polonia, după un gol fabulos, din foarfecă, marcat în minutul 82.

La 1-0 pentru polonezi, Lichtsteiner a centrat periculos în careu, iar mingea a fost respinsă până la Shaqiri, care a șutat din prima, din foarfecă, de la marginea careului.

VEZI AICI video cu execuția fabuloasă a lui Shaqiri

Este primul gol primit de naționala Poloniei la acest European și prima dată când apărarea poloneză cedează după 456 de minute.

Primele 90 de minute ale meciului s-au încheiat la egalitate, scor 1-1, iar partida s-a decis la penalty-uri, unde Polonia s-a impus cu scorul de 5-4 (detalii AICI).

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”