INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  BELGIA

Ce a făcut viitoarea adversară a Astrei în meciul de azi din campionat

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 decembrie 2016 17:22

Viitoarea adversară a Astrei, Genk, a remizat azi pe teren propriu cu Standard Liege, scor 2-2.

Genk a deschis scorul după doar 3 minute grație reușitei lui Colley. Până în minutul 25 Standard a reușit să întoarcă rezultatul.

Orlando Sa (15) și Belfodil (25) au fost cei care au înscris pentru oaspeți. Standard a rămas în 10 după eliminarea lui Mbenza din minutul 59.

Samanta (78) a restabilit egalitatea în minutul 78 și a adus un punct echipei sale, care este pe locul 9, cu 25 de puncte.