INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  CFR - JAGODINA 0-0

CFR Cluj n-a reuşit decît un 0-0 cu Jagodina, dar are speranţe mari de la returul din Serbia

Articol de GSP - Publicat joi, 17 iulie 2014 00:00 / Actualizat joi, 17 iulie 2014 22:42

CFR Cluj a reuşit doar un rezultat de egalitate cu sîrbii de la Jagodina, 0-0, într-un meci din turul doi preliminar al Europei League. Cu un Ogbu în zile mari, dar fără inspiraţie în faţa porţii, clujenii n-au reuşit să bată o echipă de locul 3 din campionatul Serbiei.Prima parte a jocului a fost dominată, în mare parte, de formaţia lui Miriuţă, după ce, rînd pe rînd, Florin Costea, în minutul 24, a încercat un şut din marginea careului, iar apoi, 3 minute mai tîrziu, Negruţ a reluat cu capul periculos.

Repriza secundă a debutat cu o ocazie uriaşă a lui Ogbu, care a reluat pe lîngă poartă cu o lovitură de cap. În minutul 56 a venit şi prima ocazie a lui Jagodina, dar Susici, căzut la pămînt, a reuşit să respingă o minge periculoasă venită de la Jakimovski.

Acelaşi Ogbu a trimis din întoarcere o minge periculoasă la jumătatea reprizei a doua, iar un minut mai tîrziu a apărut la finalizare acelaşi jucător, însă fără nici o modificare pe tabela de marcaj.

Partida a fost arbitrată de o brigadă din Rusia, Aleksei Nikolaev la centru şi Tikhon Kalugin cu Valeri Danchenko la cele două tuşe.

min. 82:
Lovitură liberă pentru CFR de la 20 de metri de poartă! Christian trage puţin peste poartă
min. 80:
Ogbu îi opreşte o minge lui Jakolis, iar acesta trage la o palmă de bara laterală