INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  STEAUA - RIO AVE 2-1

Eroul Stelei e realist după succesul roş-albaştrilor în faţa lui Rio Ave: "Ne-au dominat repriza a doua"

Articol de GSP - Publicat joi, 23 octombrie 2014 00:00 / Actualizat joi, 23 octombrie 2014 22:18

Eroul Stelei din această seară, Raul Rusescu, cel care a marcat două goluri în poarta lui Rio Ave, în meciul cîştigat de formaţia lui Gâlcă cu 2-1, a vorbit imediat după succesul roş-albaştrilor.
"A fost un meci dificil, un meci în care ne-am atins obiectivul. Am practicat un joc bun şi adversarii noştri la fel. Ştiam cu toţii că este o grupă echilibrată. Se pare că Aalborg se ţine bine.

Noi mai avem meciuri de disputat. Acum e important să cîştigăm la Rio Ave acasă. Ne-au cam dominat repriza a doua, dar nu contează. Important e că am terminat aşa cum trebuia", a spus Rusescu la Digisport.

Şi Cristi Tănase a comentat victoria roş-albaştrilor: "Trebuie să mergem în Portugalia să cîştigăm. Cred că era mai bine să cîştige Dinamo Kiev cu Aalborg, dar important e să cîştigăm noi toate meciurile. Ştiam dinainte că Rio Ave are o echipă foarte bună, cu jucători foarte puternici. Sperăm să facem acelaşi rezultat şi la ei".