INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  AZ - ASTRA 2-0 (4-3 LA GENERAL)

Final de coșmar! Astra a primit două goluri în ultimele 10 minute, iar AZ se califică mai departe după 4-3 la general

Articol de GSP - Publicat joi, 27 august 2015 22:53

Astra Giurgiu fost eliminată de AZ Alkmaar după ce a pierdut returul din Olanda cu 0-2, deși pe teren propriu cîștigase cu 3-2.

AZ a dominat tot meciul fără probleme, a atacat încontinuu și a reușit să marcheze pe final de meci, prin Van der Linden în minutul 81 și Muhren în minutul 84.

Lovitura liberă bătută de primul a trecut printre mîinile lui Silviu Lung și a intrat în plasă. Portarul giurgiuvenilor fusese omul meciului pînă în acel moment, avînd cîteva parade incredibile.

AZ ALKMAAR - ASTRA GIURGIU 2-0
Au marcat: Van der Linden 81, Muhren 84