Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Asta facem zilnic pentru tine: publicăm fapte.
Iar publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Pe 25 mai intră în vigoare GDPR, noul regulament privind datele personale din Uniunea Europeană, și avem nevoie de acceptul tău explicit ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat. Te asigurăm că avem o tradiție de decenii în a păstra în siguranță datele și te rugăm să accepți noile condiții apăsând butonul DA de mai jos.

Îți mulțumim pentru ”DA”-ul tău, care este, în ultimă instanță, un accept pentru a participa la expunerea faptele și informațiilor care ne ajută să rămânem liberi!

DA, AM ÎNȚELES

EUROPA LEAGUE    •   ROMÂNI

FOTO Cum s-au descurcat românii la meciurile de azi din Europa League! Tătărușanu și Chiricheș au fost integraliști

Joi, 18 Februarie 2016

Ciprian Tătărușanu (30 de ani) a jucat toate minutele pentru Fiorentina în meciul din șaisprezecimile Europa League cu Tottenham.

Partida s-a terminat la egalitate, 1-1. Tătărușanu a avut o evoluție destul de bună, dar a fost învins în minutul 37, de Chadli, din penalty.

Italienii au egalat în minutul 59 prin Bernardeschi. Returul acestei duble manșe se va juca săptămâna viitoare.

Într-un alt meci din aceeași fază a competiției (Villarreal - Napoli 1-0), Vlad Chiricheș a fost și el integralist pentru oaspeți.

Deși nu s-a evidențiat cu nimic, Chiricheș a făcut un meci sigur, însă nu l-a putut opri pe Denis Suarez în minutul 82, când acesta a marcat golul victoriei spaniolilor.

Ștefan Radu de asemnea a fost și el integralist pentru Lazio în meciul cu Galatasaray.

Echipa sa a remizat în deplasare, scor 1-1. Sabri Sarioglu a deschis scorul în minutul 12, însă Milinkovici Savici a egalat în minutul 21.