INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ASTRA - VIKTORIA PLZEN 1-1

Inspirația lui Șumudică a dat roade! Premieră în meciul Astrei cu Viktoria Plzen

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 noiembrie 2016 10:28

Astra a remizat cu Viktoria Plzen, 1-1, într-un meci din etapa a 4-a grupelor Europa League.

Marius Șumudică a surprins în meciul de aseară și l-a folosit Alexandru Stan, 27 de ani, pe o poziție mai avansată. Ideea antrenorului a dat roade, iar acesta a deschis scorul în minutul 19.

Aceasta a fost prima reușită în cupele europene pentru jucătorul giurgiuvenilor.

Mijlocașul giurgiuvenilor mai jucase doar două meciuri în competițiile continentale, 90 de minute cu FC Copenhaga (0-3) și 15 minute cu West Ham (1-0). Stan a ajuns la 4 goluri în 88 de partide pentru Astra în toate competițiile.