INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  LAZIO - FCSB 5-1

LAZIO - FCSB // Doar 3 jucători de la FCSB au trecut examenul de pe Olimpico » Cine a primit nota 2

Articol de GSP - Publicat vineri, 23 februarie 2018 08:51

FCSB a pierdut rușinos cu Lazio în returul șaisprezecimilor Europa League, scor 1-5, notele primite de jucătorii lui Dică fiind elocvente pentru desfășurarea partidei.

Doar 3 steliști au primit notă de trecere în duelul de pe Olimpico. Harlem Gnohere, nota 6, a fost salvat de reușita din minutul 82, când, ajutat și de mână, a trimis norocos mingea în poarta lui Strakosha. Ceilalți jucători cu o prestație decentă au fost Constantin Budescu și Florinel Coman, intrat după pauză, notați cu 5

Cel mai slab om de pe teren a fost și de data aceasta Andrei Vlad, care s-a ales cu un 2 pentru prestația ezitantă. Toată apărarea celor de la FCSB a fost în aceeași notă: Morais și Benzar, nota 4, în timp ce axul central al defensivei, Găman și Planici, au primit 3.

Lazio la superlativ

Lazio a părut că poate marca de câte ori dorește aseară, lucru recompensat prin notele primite. Immobile și Anderson au făcut un meci aproape perfect și au fost notați cu nota 9, în timp ce căpitanul Lulici și Luis Alberto au primit 8.

lazio fcsb

Vezi și: FOTO + VIDEO S-au menajat pentru circ! FCSB și-a odihnit vedetele în derby, dar a fost dezintegrată de Lazio

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”