EUROPA LEAGUE    •   

LIVESCORE

liveSCORE Toate rezultatele din etapa a 4-a a Europa League

 
08 Noiembrie 2012 17:06
 

Astăzi are loc etapa a 4-a din Europa League. Ca şi în alte seri, şi astăzi vor fi cîteva partide foarte interesante.



După înfrîngerea de pe Anfield, echipa la care evoluează Lacina Traore şi Samuel Eto'o, Anzhi, caută revanşa în faţa celor de la Liverpool.

Un alt duel extrem de disputat este în grupa Stelei, unde FC Copenhaga vrea să scoată VfB Stuttgart din lupta pentru calificare.  Toate partidele vor fi liveSCORE aici începînd cu ora 19:00!

Grupa A:

Anji Mahacikala (Rusia) - Liverpool (Anglia) 1-0 (Traore 45)

Anji: Gabulov - Logashov, Samba, Joao Carlos, Tagirbekov - Jucilei, Ahmedov - Boussoufa, Eto'o, Zhirkov - Traore

Liverpool: Jones - Flanagan, Wisdom, Carragher, Coates, Downing - Henderson, Coady, Shelvey - Cole, Morgan

Udinese (Italia) - Young Boys (Elveţia) 2-3 ( Di Natale 47, Fabbrini 83 / Bobadilla 27, Farnerud 65, Nuzzolo 73)

Udinese: Brkici - Coda, Danilo, Domizzi - Willians - Basta, Pereyra, Lazzari, Armero - Di Natale, Ranegie

Young Boys: Wolfli - Sutter, Nef, Veskovaci, Raimondi - Zverotici, Schneuwly - Zarate, Farnerud, Nuzzolo - Bobadilla

Grupa B:

Academica Coimbra (Portugalia) - Atletico Madrid (Spania) 2-0 (Eduardo 28, 74)

Academica: Ricardo - Dias, Ferreira, Real, Nivaldo - Cleyton, Keita, Makelele - Marinho, Cisse, Wilson

Atletico: Sergio Asenjo - Silvio, Diaz, Pulido, Filipe Luis - Koke, Mario Suarez, Tiago, Saul Niguez - Adrian, Raul Garcia

Viktoria Plzen (Cehia) - Hapoel Tel-Aviv (Israel) 4-0 (Kolar 23, 76, Stipek 40, Bakos 84)

Plzen: Kozacik - Reznik, Prochazka, Cisovsky, Limbersky - Darida, Horvath - Stipek, Kolar, Duris - Bakos

H. Tel Aviv: Apoula - Pantsil, Shushan, Petkovici, Antebi - Djemba - Djemba, Gordana - Cohen, Toama, Danin - Tamuz

Grupa C:

Olympique Marseille (Franţa) - Borussia Mönchengladbach (Germania) 2-2 (Barton 54, J.J Ayew 67 / Hanke 19, Arango 90+2)

Marseille: Mandanda - Fanni, Diawara, Mendes, Morel - Amalfitano, Cheyrou, Barton - J. Ayew, Remy, A. Ayew

Gladbach: ter Stegen - Jantschke, Brouwers, Álvaro Domínguez, Wendt - Rupp, Marx, Nordtveit, Arango - Herrmann, Hanke

Fenerbahçe (Turcia) - AEL Limassol (Cipru) 2-0 (Kuyt 11, Sow 41)

Fener: Volkan - Gokhan Gonul, Yobo, Bekir Irtegun, Hasan Ali Kaldirim - Raul Meireles, Mehmet Topal - Kuyt, Cristian, Stoch - Sow

AEL: Degra - Parpas, Dede, Ouon, Carlitos - Bebe, Nikolaou - Monteiro, Rui Miguel, Paulo Sergio - Konstantinou

Grupa D:

FC Bruges (Belgia) - Newcastle (Anglia) 2-2 (Trickovski 14, Jorgensen 19 / Anita 42, Sh. Ameobi 44)

Brugge: Joracevici - Hogli, Hoefkens, Almeback, Jordi - Lestienne, Donk, Odjidja, Trickovski - Jorgensen - Bacca

Newcastle: Krul - Anita, Williamson, Coloccini, Tavernier - Tiote - Sa. Ameobi, Marveaux, Bigrimana, Obertan - Sg. Ameobi

Girondins Bordeaux (Franţa) - Maritimo Funchal (Portugalia) 1-0 (Bellion 17)

Birdeaux: Carrasso - Mariano, Henrique, Sane, Tremoulinas - Ben Khalfallah, Sertici, Plasil, Maurice-Bellion - Gouffran, Diabate

Maritimo: Salin - Briguel, Joao Guilherme, Rosario, Roberge, Ruben Ferreira - Olberdam, Rafael Miranda, Joao Luiz - Sami - Fidelis

Grupa E:

Molde (Norvegia) - Steaua Bucureşti (România) 1-2 (Chima 55 / Chipciu 21, Latovlevici 37)

Molde: Soderberg - Linnes, Vatshaug, Forren, Simonsen - Gatt, Eikrem, Hestad, Diouf - Hussain - Chima

Steaua: Tătăruşanu - Szukala, Chiricheş, Gardoş - Chipciu, Prepeliţă, Bourceanu, Pîrvulescu - Cr. Tănase, Adi Rocha, M. Costea

FC Copenhaga (Danemarca) - VfB Stuttgart (Germania) 0-2 (Ibisevici 76, Harnik 90+1)

FC Copenhaga: Christensen - Jacobsen, Sigurdsson, Stadsgaard, Bengtsson - Claudemir, Grindheim, Kristensen, Delaney - Santin, Cornelius

Stuttgart: Ulreich - Sakai, Tasci, Niedermeier, Molinaro - Kvist - Harnik, Gentner, Traore - Okazaki, Ibisevici

Grupa F:

AIK Solna (Suedia) - PSV Eindhoven (Olanda) 1-0 (Bangura 12)

AIK: Turina - Lorentzson, Karlsson, Backman, Johansson - Gustavsson, Danielsson, Moro, Quaison - Bangura, Borges

PSV: Waterman - Manolev, Derijck, Marcelo, Willems - Engelaar, Wijnaldum, Hutchinson - Narsingh, Matavz, Mertens

Napoli (Italia) - Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) 4-2 (Cavani 7, 77, 88, 90+2 / Fedetskiy 37, Zozulya 52)

Napoli: Rosati - Fernandez, Aronica, Britos - Mesto, Donadel, Dzemaili, Inler, Dossena - Cavani, Vargas

Dnipro: Lastuvka - Mandziuk, Mazuch, Odibe, Denisov - Rotan, Kankava - Fedetskiy, Aliyev, Konoplyanka - Zozulya

Ora 22.05

Grupa G:

FC Basel (Elveţia) - Videoton (Ungaria) 1-0 (Streller 80)

Basel: Sommer - Degen, Schar, Dragovici, Steinhofer - D. Degen, Diaz, Cabral, Stocker - Streller, A. Frei

Videoton: Bozovici - Brachi, Caneira, Vincius, Szolnoki - Mitrovici, Renato - Oliveira, Sandor, Gyurcso - Torghelle

Sporting Lisabona (Portugalia) - Genk (Belgia) 1-1 (Van Wolfswinkel 67 / Plet 90)

Sporting: Rui Patricio - Cedric, Xandao, Rojo, Insua - Elias, Schaars - Labyad, Viola, Capel - Van Wolfswinkel

Genk: Van Hout - Dani Fernandez, Koulibaly, Nadson, Tshimanga - Ngongca, Hyland - Buffel, Gorius, Joseph-Monrose - Vossen

Grupa H:

Neftçi PFK (Azerbaidjan) - Rubin Kazan (Rusia) 0-1 (Dyadyun 16)

Neftci: Stamenkovici - Shukurov, Mitreski, Guliyev, Bertucci - Sadygov, Ramos - Wobay,, Flavinho, Mehdiyev - Canales

Rubin: Ryzhikov - Kalenshin, Marcano, Cesar Navas, Ansaldi - Orbaiz, Natcho - Kasaev, Dydayun, Gokdeniz Karadeniz - Rondon

Partizan Belgrad (Serbia) - Inter Milano (Italia) 1-3 ( Tomic 90 / Palacio 55, 75, Guarin 87)

Partizan: Petrovici - Mijkovici, Ostojici, Ivanov, Lazevski - Medo, Smilijanici - Tomici, S. Ilici, Markovici - Scepovici

Inter: Handanovici - Jonathan, Silvestre, Juan, Nagatomo - Mudingayi - Zanetti, Guarin, Cambiasso, Alvaro Pereira - Livaja

Grupa I:

Hapoel Kiryat Shmona (Israel) - Sparta Praga (Cehia) 1-1 (Tasevski 3 / Kweuke 24)

Shmona: Amos - Levi, Hasarma, Cohen, Matovici - Gerzicich - Tasevski, Sallalich, Einbinder, Gazal - Lencse

Sparta Praga: Vacilik - Zapotocny, Svejdik, Jarosik, Hybs - Kaderbek, Holek, Husbauer, Krejci - Matejovsky, Kweuke

Athletic Bilbao (Spania) - Olympique Lyon (Franţa) 2-3 (Ander Herera 48, Aduriz 55 / Gomis 21, Gourcuff 45+1, Lacazette 63)

Athletic: Iraizoz - Iraola, Gurpegi, Amorebieta, Aurtenetxe - De Marcos, Iturrasepe, Ander Herrera - Susaeta, Aduriz, Muniain

Lyon: Vercoutre - Reveillere, Bisevac, Lovren, Umtiti - Fofana, Gonalos - Lacazette, Gourcuff, Monzon - Gomis

Grupa J:

Lazio Roma (Italia) - Panathinaikos (Grecia) 3-0 (Kozak 22, 40, Floccari 58)

Lazio: Marchetti - Scaloni, Ciani, Cana, Radu - Gonzalez, Ledesma, Onazi - Floccari, Zarate, Kozak

Panathinaikos: Karnezis - Seitaridis, Velasquez, Vyntra, Spyropoulos - Zeca, Vitolo, Chouchoumis - Christodoupoulos, Toche, Owusu-Abeyie

Tottenham (Anglia) - Maribor (Slovenia) 3-1 (Defoe 22, 49, 77 / Berici 41)

Tottenham: Lloris - Walker, Dawson, Veronghen, Naughton - Lennon, Huddelstone, Carroll, Bale - Defoe, Adebayor

Maribor: Handanovici - Milec, Rajcevici, Arghus, Mejac - Mertelj, Filipovici - Cvijanovici, Tavares, Ibraimi - Berici

Grupa K:

Metalist Harkov (Ucraina) - Rosenborg (Norvegia) 3-1 (Taison 4, Cleiton 70, Torres 92 / Dockal 42)

Metalist: DIsljenkovici - Villagra, Gueye, Torsiglieri, Fininho - Edmar, Torres - Marlos, Cleiton, Taison - Cristaldo

Rosenborg: Lund Hansen - Gamboa, Strandberg, Reginiussen, Dorsin - Svensson, Issah - Dockal, Iversen, Selnaes - Fredheim Holm

Bayer Leverkusen (Germania) - Rapid Viena (Austria) 3-0 (Hegeler 4, Schurrle 53, Friedrich 66)

Leverkusen: Rensing - Carvajal, M. Friedrich, Omer Toprak, Hosogai - Reinartz, Hegeler, Rolfes - Schurrle, Sam - Fernandes

Rapid Viena: Konigshofer - Schimpelsberger, Sonnleitner, Gerson, Schrammel - Kulovits, Pichler - Trimmel, Wydra, Grozurek - Boyd

Grupa L:

Hannover '96 (Germania) - Helsingborg (Suedia) 3-2 (Diouf 3, 50, Hutszti 92 / Djuridjici 59, Bedoya 67)

Hannover: Zieler - Cherundolo, Eggimann, Haggui, Rausch - Stindl, Schmiedebach, Schulz, Huszti - Ya Konan, Diouf

Helsingborg: Hansson - C. Andersson, Larsson, Atta, Uronen - Lindstorm, Mahlangu, Gashi, Bouaouzan - Djurdici, Bedoya

FC Twente (Olanda) - Levante (Spania) 0-0

Twente: Mihaylov - Rosales, Bengtsson, Douglas, Braafheid - Janssen, Brama, Schilder - Cabral, Castaignos, Tadici

Levante: Navas - Lell, Rodas, Bellesteros, Karabelas - Iborra, Diop - Rios, Michel, Ruben - Gekas

 
Comentează
Număr de caractere rămase: 700
 
gama-300x250.jpg
Un serviciu oferit de
PIERDUT CATEL RASA CHIHUAHUA - SIBIU - 500 EUR RECOMPENSA
Pierdut in data de 17 iulie in Sibiu, un catel rasa chihuahua, mascul, negru cu pieptul alb, la sprancene si la labute bej. Raspunde la numele NICKY. Este un catel foarte sensibil si care se ...
Sibiu/Sibiu - pret 1,00 RON
OCAZIE! CASA IN SANTANDREI
CASA ESTE IN ROSU PROIECT DEOSEBIT, zona ft linistita la parter living, bucatarie, baie, birou, la etaj 3 dormitoare, baie, dresing, doua balcoane, in curte are forata fantana. tel:0744280691
Bihor/Santandrei - pret 35.000,00 EUR
Saltea semiortopedica California - Magazin saltele Noapte Buna
Magazin online saltele: Noapte Buna - o saltea perfecta pentru o noapte buna. Distribuitor autorizat DomusFlex. Salteaua California produsa de Domusflex si comercializata prin magazinul online ...
Bucuresti/Bucuresti - pret 581,00 RON
oferta serioasa
Angajez tanara frumoasa, noncomformista, max 26 ani pt secretara ft.personala, conditii super ok, salar atractiv si negociabil
Cluj/Cluj - pret 1,00 RON
REPARATII UTILAJE AGRICOLE
REPARAM UTILAJE AGRICOLE DEFECTE: - MECANICE - ACTIONARI HIDRAULICE - ACTIONARI ELECTRICE - BLOCURI ELECTRONICE -
Ilfov/Tanganu ( Cernica ) - pret 100,00 RON
Taguri: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
 
Autori: A B C D E F G I J L M O R S T V