EUROPA LEAGUE    •   

LIVESCORE

liveSCORE Toate rezultatele din etapa a 4-a a Europa League

 
08 Noiembrie 2012 17:06
 

Astăzi are loc etapa a 4-a din Europa League. Ca şi în alte seri, şi astăzi vor fi cîteva partide foarte interesante.



După înfrîngerea de pe Anfield, echipa la care evoluează Lacina Traore şi Samuel Eto'o, Anzhi, caută revanşa în faţa celor de la Liverpool.

Un alt duel extrem de disputat este în grupa Stelei, unde FC Copenhaga vrea să scoată VfB Stuttgart din lupta pentru calificare.  Toate partidele vor fi liveSCORE aici începînd cu ora 19:00!

Grupa A:

Anji Mahacikala (Rusia) - Liverpool (Anglia) 1-0 (Traore 45)

Anji: Gabulov - Logashov, Samba, Joao Carlos, Tagirbekov - Jucilei, Ahmedov - Boussoufa, Eto'o, Zhirkov - Traore

Liverpool: Jones - Flanagan, Wisdom, Carragher, Coates, Downing - Henderson, Coady, Shelvey - Cole, Morgan

Udinese (Italia) - Young Boys (Elveţia) 2-3 ( Di Natale 47, Fabbrini 83 / Bobadilla 27, Farnerud 65, Nuzzolo 73)

Udinese: Brkici - Coda, Danilo, Domizzi - Willians - Basta, Pereyra, Lazzari, Armero - Di Natale, Ranegie

Young Boys: Wolfli - Sutter, Nef, Veskovaci, Raimondi - Zverotici, Schneuwly - Zarate, Farnerud, Nuzzolo - Bobadilla

Grupa B:

Academica Coimbra (Portugalia) - Atletico Madrid (Spania) 2-0 (Eduardo 28, 74)

Academica: Ricardo - Dias, Ferreira, Real, Nivaldo - Cleyton, Keita, Makelele - Marinho, Cisse, Wilson

Atletico: Sergio Asenjo - Silvio, Diaz, Pulido, Filipe Luis - Koke, Mario Suarez, Tiago, Saul Niguez - Adrian, Raul Garcia

Viktoria Plzen (Cehia) - Hapoel Tel-Aviv (Israel) 4-0 (Kolar 23, 76, Stipek 40, Bakos 84)

Plzen: Kozacik - Reznik, Prochazka, Cisovsky, Limbersky - Darida, Horvath - Stipek, Kolar, Duris - Bakos

H. Tel Aviv: Apoula - Pantsil, Shushan, Petkovici, Antebi - Djemba - Djemba, Gordana - Cohen, Toama, Danin - Tamuz

Grupa C:

Olympique Marseille (Franţa) - Borussia Mönchengladbach (Germania) 2-2 (Barton 54, J.J Ayew 67 / Hanke 19, Arango 90+2)

Marseille: Mandanda - Fanni, Diawara, Mendes, Morel - Amalfitano, Cheyrou, Barton - J. Ayew, Remy, A. Ayew

Gladbach: ter Stegen - Jantschke, Brouwers, Álvaro Domínguez, Wendt - Rupp, Marx, Nordtveit, Arango - Herrmann, Hanke

Fenerbahçe (Turcia) - AEL Limassol (Cipru) 2-0 (Kuyt 11, Sow 41)

Fener: Volkan - Gokhan Gonul, Yobo, Bekir Irtegun, Hasan Ali Kaldirim - Raul Meireles, Mehmet Topal - Kuyt, Cristian, Stoch - Sow

AEL: Degra - Parpas, Dede, Ouon, Carlitos - Bebe, Nikolaou - Monteiro, Rui Miguel, Paulo Sergio - Konstantinou

Grupa D:

FC Bruges (Belgia) - Newcastle (Anglia) 2-2 (Trickovski 14, Jorgensen 19 / Anita 42, Sh. Ameobi 44)

Brugge: Joracevici - Hogli, Hoefkens, Almeback, Jordi - Lestienne, Donk, Odjidja, Trickovski - Jorgensen - Bacca

Newcastle: Krul - Anita, Williamson, Coloccini, Tavernier - Tiote - Sa. Ameobi, Marveaux, Bigrimana, Obertan - Sg. Ameobi

Girondins Bordeaux (Franţa) - Maritimo Funchal (Portugalia) 1-0 (Bellion 17)

Birdeaux: Carrasso - Mariano, Henrique, Sane, Tremoulinas - Ben Khalfallah, Sertici, Plasil, Maurice-Bellion - Gouffran, Diabate

Maritimo: Salin - Briguel, Joao Guilherme, Rosario, Roberge, Ruben Ferreira - Olberdam, Rafael Miranda, Joao Luiz - Sami - Fidelis

Grupa E:

Molde (Norvegia) - Steaua Bucureşti (România) 1-2 (Chima 55 / Chipciu 21, Latovlevici 37)

Molde: Soderberg - Linnes, Vatshaug, Forren, Simonsen - Gatt, Eikrem, Hestad, Diouf - Hussain - Chima

Steaua: Tătăruşanu - Szukala, Chiricheş, Gardoş - Chipciu, Prepeliţă, Bourceanu, Pîrvulescu - Cr. Tănase, Adi Rocha, M. Costea

FC Copenhaga (Danemarca) - VfB Stuttgart (Germania) 0-2 (Ibisevici 76, Harnik 90+1)

FC Copenhaga: Christensen - Jacobsen, Sigurdsson, Stadsgaard, Bengtsson - Claudemir, Grindheim, Kristensen, Delaney - Santin, Cornelius

Stuttgart: Ulreich - Sakai, Tasci, Niedermeier, Molinaro - Kvist - Harnik, Gentner, Traore - Okazaki, Ibisevici

Grupa F:

AIK Solna (Suedia) - PSV Eindhoven (Olanda) 1-0 (Bangura 12)

AIK: Turina - Lorentzson, Karlsson, Backman, Johansson - Gustavsson, Danielsson, Moro, Quaison - Bangura, Borges

PSV: Waterman - Manolev, Derijck, Marcelo, Willems - Engelaar, Wijnaldum, Hutchinson - Narsingh, Matavz, Mertens

Napoli (Italia) - Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) 4-2 (Cavani 7, 77, 88, 90+2 / Fedetskiy 37, Zozulya 52)

Napoli: Rosati - Fernandez, Aronica, Britos - Mesto, Donadel, Dzemaili, Inler, Dossena - Cavani, Vargas

Dnipro: Lastuvka - Mandziuk, Mazuch, Odibe, Denisov - Rotan, Kankava - Fedetskiy, Aliyev, Konoplyanka - Zozulya

Ora 22.05

Grupa G:

FC Basel (Elveţia) - Videoton (Ungaria) 1-0 (Streller 80)

Basel: Sommer - Degen, Schar, Dragovici, Steinhofer - D. Degen, Diaz, Cabral, Stocker - Streller, A. Frei

Videoton: Bozovici - Brachi, Caneira, Vincius, Szolnoki - Mitrovici, Renato - Oliveira, Sandor, Gyurcso - Torghelle

Sporting Lisabona (Portugalia) - Genk (Belgia) 1-1 (Van Wolfswinkel 67 / Plet 90)

Sporting: Rui Patricio - Cedric, Xandao, Rojo, Insua - Elias, Schaars - Labyad, Viola, Capel - Van Wolfswinkel

Genk: Van Hout - Dani Fernandez, Koulibaly, Nadson, Tshimanga - Ngongca, Hyland - Buffel, Gorius, Joseph-Monrose - Vossen

Grupa H:

Neftçi PFK (Azerbaidjan) - Rubin Kazan (Rusia) 0-1 (Dyadyun 16)

Neftci: Stamenkovici - Shukurov, Mitreski, Guliyev, Bertucci - Sadygov, Ramos - Wobay,, Flavinho, Mehdiyev - Canales

Rubin: Ryzhikov - Kalenshin, Marcano, Cesar Navas, Ansaldi - Orbaiz, Natcho - Kasaev, Dydayun, Gokdeniz Karadeniz - Rondon

Partizan Belgrad (Serbia) - Inter Milano (Italia) 1-3 ( Tomic 90 / Palacio 55, 75, Guarin 87)

Partizan: Petrovici - Mijkovici, Ostojici, Ivanov, Lazevski - Medo, Smilijanici - Tomici, S. Ilici, Markovici - Scepovici

Inter: Handanovici - Jonathan, Silvestre, Juan, Nagatomo - Mudingayi - Zanetti, Guarin, Cambiasso, Alvaro Pereira - Livaja

Grupa I:

Hapoel Kiryat Shmona (Israel) - Sparta Praga (Cehia) 1-1 (Tasevski 3 / Kweuke 24)

Shmona: Amos - Levi, Hasarma, Cohen, Matovici - Gerzicich - Tasevski, Sallalich, Einbinder, Gazal - Lencse

Sparta Praga: Vacilik - Zapotocny, Svejdik, Jarosik, Hybs - Kaderbek, Holek, Husbauer, Krejci - Matejovsky, Kweuke

Athletic Bilbao (Spania) - Olympique Lyon (Franţa) 2-3 (Ander Herera 48, Aduriz 55 / Gomis 21, Gourcuff 45+1, Lacazette 63)

Athletic: Iraizoz - Iraola, Gurpegi, Amorebieta, Aurtenetxe - De Marcos, Iturrasepe, Ander Herrera - Susaeta, Aduriz, Muniain

Lyon: Vercoutre - Reveillere, Bisevac, Lovren, Umtiti - Fofana, Gonalos - Lacazette, Gourcuff, Monzon - Gomis

Grupa J:

Lazio Roma (Italia) - Panathinaikos (Grecia) 3-0 (Kozak 22, 40, Floccari 58)

Lazio: Marchetti - Scaloni, Ciani, Cana, Radu - Gonzalez, Ledesma, Onazi - Floccari, Zarate, Kozak

Panathinaikos: Karnezis - Seitaridis, Velasquez, Vyntra, Spyropoulos - Zeca, Vitolo, Chouchoumis - Christodoupoulos, Toche, Owusu-Abeyie

Tottenham (Anglia) - Maribor (Slovenia) 3-1 (Defoe 22, 49, 77 / Berici 41)

Tottenham: Lloris - Walker, Dawson, Veronghen, Naughton - Lennon, Huddelstone, Carroll, Bale - Defoe, Adebayor

Maribor: Handanovici - Milec, Rajcevici, Arghus, Mejac - Mertelj, Filipovici - Cvijanovici, Tavares, Ibraimi - Berici

Grupa K:

Metalist Harkov (Ucraina) - Rosenborg (Norvegia) 3-1 (Taison 4, Cleiton 70, Torres 92 / Dockal 42)

Metalist: DIsljenkovici - Villagra, Gueye, Torsiglieri, Fininho - Edmar, Torres - Marlos, Cleiton, Taison - Cristaldo

Rosenborg: Lund Hansen - Gamboa, Strandberg, Reginiussen, Dorsin - Svensson, Issah - Dockal, Iversen, Selnaes - Fredheim Holm

Bayer Leverkusen (Germania) - Rapid Viena (Austria) 3-0 (Hegeler 4, Schurrle 53, Friedrich 66)

Leverkusen: Rensing - Carvajal, M. Friedrich, Omer Toprak, Hosogai - Reinartz, Hegeler, Rolfes - Schurrle, Sam - Fernandes

Rapid Viena: Konigshofer - Schimpelsberger, Sonnleitner, Gerson, Schrammel - Kulovits, Pichler - Trimmel, Wydra, Grozurek - Boyd

Grupa L:

Hannover '96 (Germania) - Helsingborg (Suedia) 3-2 (Diouf 3, 50, Hutszti 92 / Djuridjici 59, Bedoya 67)

Hannover: Zieler - Cherundolo, Eggimann, Haggui, Rausch - Stindl, Schmiedebach, Schulz, Huszti - Ya Konan, Diouf

Helsingborg: Hansson - C. Andersson, Larsson, Atta, Uronen - Lindstorm, Mahlangu, Gashi, Bouaouzan - Djurdici, Bedoya

FC Twente (Olanda) - Levante (Spania) 0-0

Twente: Mihaylov - Rosales, Bengtsson, Douglas, Braafheid - Janssen, Brama, Schilder - Cabral, Castaignos, Tadici

Levante: Navas - Lell, Rodas, Bellesteros, Karabelas - Iborra, Diop - Rios, Michel, Ruben - Gekas

 
Comentează
Număr de caractere rămase: 700
 
gama-300x250.jpg
Un serviciu oferit de
Angajez Tinere cu studi superioare
Angajez Tinere cu studi superioare in domeniul Afacerilor Administratie Contabilitate Secretariat JUDICIARE Salariu 1000 Euro pe Luna cu posibilitatea deplasarilor in Tara si UE Posesoare Permis cat ...
Bucuresti/Brasov - pret 1.000,00 EUR
club din germania
CLUB angajeaza legal dame de companie pentru night club din germania ofera cazare si salariu atractiv locatie de lux varsta minima 21 ani relati la telefon 0724915451
Constanta/Constanta - pret 2.000,00 EUR
ofer transport 22 t. si 3, 5 t.
transport in conditii avantajoase cu camion marfa prelata TIR 22 T. si camioneta 3, 5 t. prelata si basculabila sau numai cap tractor care basculeaza....astept oferte...
Timis/Timisoara - pret 3,00 RON
en. gross
vind haine second/hand marfa sortata de calitate de sezon, depozitul se afla in MEDGIDIA TL 0768159200
Constanta/Medgidia - pret 6,00 RON
MOARA DE GRAU, HALE si CASA de locuit
SC MPG COM SRL BAIA MARE Vinde in Remetea Chioarului 2 spatii pentru productie in suprafata de 120 si 180 mp 2spatii pentru cresterea animalelor (70 si 150 mp) moara de grau 20t/24h si casa ...
Maramures/Remetea Chioarului - pret 225.000,00 EUR
Taguri: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
 
Autori: A B C D E F G I J L M O R S T V