INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  DINAMO KIEV - STEAUA 3-1

FOTO + VIDEO Dinamo Kiev - Steaua 3-1» Roş-albaştrii au pierdut, însă păstrează şanse reale de calificare

Articol de GSP - Publicat joi, 02 octombrie 2014 00:00 / Actualizat joi, 02 octombrie 2014 21:58

După 6-0 cu Aalborg pe teren propriu, Steaua a pierdut al doilea meci din Europa League, scor 1-3, cu Dinamo Kiev.

Cu un joc şters, Steaua a primit prima lovitură în minutul 40, cînd Iarmolenko a marcat din pasa lui Belhanda.

VEZI AICI VIDEO!

Kraveţ a marcat pentru 2-0 în minutul 66, din pasa marcatorului primului gol. Rusescu a redus din diferenţă după o pasă de geniu a lui Keşeru, în minutul 89.

Steaua a mai încasat un gol, în prelungirile partidei, cînd Teodorczyk a înscris din faţa porţii goale, la o fază la care steliştii s-au oprit, cerînd henţ la un adversar.

***

min. 90+4: FLUIER FINAL!
min. 90+4:
Rusescu trimite pe jos din faţa porţii, Rybka respinge cu un reflex incredibil
min. 90+3: GOL Dinamo Kiev! Teodorczyk primeşte în faţa porţii de la Iarmolenko şi înscrie cu latul
min. 92:
Teodorczyk intră în locul lui Kraveţ
min. 90: GOL STEAUA! Keşeru reia cu călcîiul, mingea ajunge în faţa porţii, de unde Rusescu înscrie cu capul din plonjon
min. 85:
Kraveţ trage la colţul scurt, Arlauskis respinge, mingea ajunge la Buyalisky, care trimite mult peste poartă
Ucrainenii scapă singuri, Lens greşeşte însă pasa la Iarmolenko
min. 66: GOL DINAMO KIEV! Iarmolenko pasează cu capul în faţa porţii, de unde Kraveţ înscrie
min. 63:
Arlauskis respinge o execuţie frumoasă a lui Belhanda
min. 57:
Mare ratare a Stelei! Szukala şi Varela trec la o palmă de minge, care s-a scurs prin faţa porţii

min. 45:
Mare ocazie a Stelei! Iancu reia cu capul de la 10 metri, peste poarta lui Dinamo Kiev
min. 43:
Keşeru trimite din lovitură liberă, mingea se duce peste poartă
min. 40: GOL DINAMO KIEV! Belhanda centrează peste apărarea Stelei, iar Iarmolenko trimite cu latul în poartă
min. 39:
Papp primeşte cartonaş galben
min. 35:
Steaua a echilibrat jocul, apare mult mai des în jumătatea adversă
min. 30:
Chipciu şutează de la colţul lung , mingea este respinsă de portarul ucrainenilor în bară, iar apoi iese afară
min. 27:
Iarmolenko centrează în careul Stelei, Tănase şi Prepeliţă trec pe lîngă minge, dar ucrainenii nu au fost atenţi şi mingea a ajuns în braţele lui Arlauskis
min. 20:
Iarmolenko şutează din unghi, mingea se duce mult peste poartă
min. 15:
Lens pătrunde pe partea stîngă, şutează la colţul lung, mingea se duce pe lîngă poartă
min. 12:
Arlauskis reţine fără probleme o centrare în faţa porţii din corner
min. 8:
Şut frumos al lui Sînmărtean de la 25 de metri, mingea se duce puţin pe lîngă poartă