INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  SEMIFINALE

VIDEO+FOTO Manchester United face primul pas spre finala Europa League! Englezii au învins Celta Vigo, scor 1-0

Articol de GSP - Publicat joi, 04 mai 2017 17:06

Manchester United a câștigat prima manșă a semifinalelor din Europa League, scor 1-0 pe terenul spaniolilor de la Celta Vigo.

Prima repriză a fost lipsită de ocazii importante, iar unicul gol al partidei a fost înscris de Rashford, în minutul 67. Englezul de 19 ani a executat excelent o lovitură liberă de la 20 de metri, mingea s-a dus la colțul scurt și a intrat în poartă.

Returul se va juca joia viitoare pe terenul celor de la Manchester United, însă nici de această dată Mourinho nu se va putea baza pe Ibrahimovici, care e indisponibil până la finalul sezonului.

De altfel, înaintea partidei de astăzi Jose Mourinho s-a întâlnit în interiorul stadionului cu Cristi Chivu și au avut o discuție interesantă. Cei doi au dezbătut subiectul legat de numele Stelei. Mai multe DETALII AICI!

Celta Vigo - Manchester United 0-1 (VIDEO)
A marcat: Rashford 67
Click AICI pentru liveTEXT

Echipele de start:

Celta Vigo: Alvarez - Mallo, Cabral, Roncaglia, Jonny - Wass, Radoja, Hernandez - Aspas, Guidetti, Sisto
Rezerve: Villar, Beauvue, Bongonda, M. Diaz, Fontas, S. Gomez, Jozabed
Antrenor:
E. Berizzo

Manchester United: Romero - Valencia, Bailly, Blind, Darmian - Herrera, Pogba, Fellaini - Rashford,Lingard, Mhitarian
Rezerve: de Gea, Carrick, Martial, Mata, Rooney, Smalling, A. Young
Antrenor:
J. Mourinho

În prima semifinală a competiției, Ajax a surclasat-o pe Olympique Lyon, scor 4-1 (DETALII, AICI)