INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  MANCHESTER CITY - LIVERPOOL 3-0

Manchester City a zdrobit Liverpool înaintea returului cu Timişoara

Articol de GSP - Publicat marti, 24 august 2010 00:00

Adversara Politehnicii Timişoara în play-off-ul Europa League, Manchester City, a reuşit o victorie lejeră în faţa Liverpool în ultimul meci al primei etape din Premier League.

City a învins cu 3-0, graţie golurilor marcate de Gareth Barry, în minutul 13, respectiv Carlos Tevez, argentinianul reuşind o "dublă" în minutele 52 şi 68, ultimul gol venind dintr-un penalty comis de Skrtel.

Partida retur dintre formaţia britanică şi Poli Timişoara va avea loc joi, cu începere de la ora 21:45, meciul urmînd a fi transmis de DigiSport.