INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  DINAMO ZAGREB - PETROLUL

VIDEO Dinamo Zagreb - Petrolul 2-1 » Echipa lui Răzvan Lucescu a pierdut ambele manşe

Articol de GSP - Publicat joi, 28 august 2014 00:00 / Actualizat joi, 28 august 2014 23:57

Pentru al doilea an la rînd, Petrolul a avut parte de o misiune dificilă în returul playoffului Europa League. Anul trecut adversară a fost Swansea, acum e Dinamo Zagreb.

VEZI VIDEO!

După 1-3 în tur, Petrolul a pierdut şi returul de această dată, scor 1-2. Croaţii au rezolvat rapid soarta calificării, iar în minutul 22 Cop a făcut 1-0.

Fără să aibă prea multe ocazii, Petrolul a egalat în minutul 59 prin Juan Albin. Deşi mai aveau nevoie de două goluri, ploieştenii nu au reuşit să pună presiune pe adversar, iar Dinamo Zagreb a mai înscris o dată, prin Antolici, în ultimul minut.

***

min. 90+6: FLUIER FINAL!
min. 90+5: GOL DINAMO ZAGREB! Antolici îi întoarce pe Albin şi Hoban, trage superb la colţul lung şi înscrie