INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ROSENBORG - STEAUA 0-1, 3-1 LA GENERAL

Notele GSP pentru roș-albaștri cu Rosenborg » Cine a fost cel mai slab stelist în partida de aseară

Articol de GSP - Publicat vineri, 28 august 2015 12:35

Steaua a cîștigat meciul de pe terenul celor de la Rosenborg, 1-0, dar a ratat calificarea în gurpele Europa League, după 0-3 în tur.

Jucătorii lui Rădoi nu au avut forța de a întoarce rezultatul din tur și de a se califica în grupele Europa League. În prima repriză, steliștii au avut un joc slab și nu au reușit să pună presiune pe norvegieni.

După pauză, Steaua a marcat o dată, dar în afara de ocazia lui Tade nu a pus pericol la poarta celor de la Rosenborg.

Cel mai slab jucător din formația roș-albastră a fost Gabi Iancu, schimbat la pauză. Atacantul a primit nota 4, cea mai mică dintre toți steliștii.

Alcenat, Stanciu, Guilherme și Enceanu au jucat și ei slab și au primit nota 5.

Steliștii care s-au remarcat au fost Popa, Tade, Filip, Niță și Varela, care au fost notați cu 7.