INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  PRELIMINARII

Pandurii și-a aflat adversara din preliminariile Europa League » Cu cine se duelează gorjenii

Articol de GSP - Publicat joi, 21 iulie 2016 23:43

Pandurii și-a aflat astăzi adversara cu care va juca joi în turul III al preliminariilor Europa League.

Formația gorjeană se va duela cu Maccabi Tel-Aviv. Israelienii au trecut de Kairat Almaty, din Kazahstan.

După 1-1 în tur, Maccabi s-a impus pe teren propriu, scor 2-1, grație golurilor marcate de Ben Haim, minutul 5, și Alberman, minutul 86.

Maccabi Tel Aviv, club fondat în 1906, a terminat sezonul trecut pe locul doi, la trei puncte în spatele campioanei Hapoel Beer Sheva.