INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  POLI TIMIŞOARA - MANCHESTER CITY, AZI, ORA 22:00, DIGI SPORT ŞI LIVETEXT GSP.RO

Poli îşi joacă şansa la Manchester » Poli Timişoara - Manchester City 0-1 (Balotelli '72)

Articol de GSP - Publicat joi, 19 august 2010 00:00

Poli Timişoara a pierdut cu 0-1 în faţa formaţiei engleze Manchester City, după o prestaţie curajoasă, în prima repriză. În partea a doua, englezii au început să urce către careul lui Pantilimon şi au reuşit să şi marcheze. Singurul gol al partidei a fost înscris de Mario Balotelli, în minutul 72, după o acţiune a lui Adebayor, care i-a pasat în 6 metri!

min. 90+3 - Final de meci

min. 90+3 - Balotelli se resimte după un duel în careul timişorenilor

min. 90+2 - Lovitură liberă pentru Timişoara, bănăţenii vin cu toţi jucătorii în careul advers, Bourceanu execută, respinge defensiva englezilor

min. 90 - Cisovski greşeşte, mingea ajunge la Adebayor, acesta pasează în stînga, iar şutul lui Balotelli trece peste poarta lui Pantilimon

min. 90 - De la margine se arată 3 minute de prelungire

min. 88 - Yaya Toure îşi încearcă din nou şutul, Pantilimon scoate în corner

min. 86 - Zabaleta centrează de pe dreapta, Adebayor nu reuşeşte să reia, iar Pantilimon, care ieşise greşit, iese cu faţa curată din această fază

min. 84 - Timişoara cere lovitură de la 11 metri, după duelul Zabaleta - Zicu

min. 84 - Corner pentru Timişoara, respinge defensiva lui City

min. 84 - Schimbare la Poli Timişoara: iese Magera, intră Goga

min. 80 - Schimbare la Poli Timişoara: iese Contra, intră Mera

min. 79 - Corner pentru City, execută Balotelli, prea lung, mingea îl depăşeşte pe brazilianul Jo

min. 78 - Schimbare la Manchester City: iese Tevez, intră Jo

min. 74 - Cartonaş galben pentru Mario Balotelli, după o ciocnire cu Dan Alexa

min. 72 - GOL Manchester City! Balotelli deschide scorul cu un şut din 6 metri, după o pasă a lui Adebayor

min. 71 - Schimbare la Poli Timişoara: iese Scutaru, accidentat, intră Ianis Zicu

min. 68 - Corner pentru englezi, centrare pentru Yaya Toure, care şutează cu putere în bară!

min. 66 - Schimbare la Manchester City: iese David Silva, intră A. Johnson

min. 65 - Scutaru se resimte după un duel cu Lescott şi primeşte îngrijiri medicale

min. 58 - Balotelli şutează puternic, fără probleme pentru buturile apărate de Pantilimon

min. 57 - Schimbare la Manchester City: iese Barry, intră Balotelli

min. 56 - Barry execută lovitura liberă de pe dreapta, reţine Pantilimon

min. 55 -
Cisovski îl faultează pe Adebayor, arbitrul acordă lovitură liberă pentru Manchester City

min. 51 - Axente şutează pe centrul porţii lui Hart, portarul englezilor reţine

min. 48 - David Silva e surprins în ofsaid

min. 47 - Adebayor trimite la Zabaleta, care centrează defectuos

min. 46 - A început cea de-a doua repriză

min. 45+1 - Final al primei reprize. La pauză, Poli Timişoara şi Manchester City se află la egalitate, 0-0

min. 45+1- Barry îl întoarce pe Contra şi centrează, respinge defensiva bănăţeană

min. 45+1 - Lescott trimite în faţa porţii, resping timişorenii

min. 43 - Yaya Toure pătrunde cu uşurinţă în careul lui Pantilimon, trimite în faţa porţii, respinge portarul lui Poli

min. 42 -
David Silva trimite înalt în careu, mingea e respinsă în aut de timişoreni

min. 41 - Luchin primeşte un cartonaş galben, după un fault asupra lui Tevez, iar Manchester City obţine o lovitură liberă

min. 40 - Zabaleta centrează în careu, resping timişorenii în corner

min. 39 - Tevez primeşte o mingea, preia larg însă şi intervine Pantilimon

min. 39 - Curtean centrează de pe dreapta, defectuos însă, mingea se duce în afara terenului

min. 36 - Sepsi trimite la Curtean, acesta centrează pentru  Magera, mingea e deviată şi ajunge la Contra, care, din interiorul careului  şutează, Kompany deviază şi mingea ajunge în braţele lui Hart

min. 35 - Yaya Toure şutează de la distanţă, mult peste poarta lui Pantilimon

min. 34 - K. Toure trmite pentru Y. Toure, apare Luchin şi respinge

min. 34 - Tevez încearcă o pasă pentru David Silva, intervine Scutaru şi trimite în aut

min. 32 - Contra centrează de pe dreapta, pînă la Curtean, care jonglează cu mingea şi şutează din întoarcere, fără probleme pentru Hart

min. 31 -
Tevez execută lovitura liberă de la 30 de metri, şutează în dreapta lui Pantilimon, reţine portarul timişorenilor

min. 30 - David Silva obţine o lovitură liberă pentru echipa sa, după duelul cu Bourceanu

min. 28 -
Barry trimite în marginea careului, la David Silva, recuperează însă Scutaru şi încearcă să-şi pună colegii pe contraatac

min. 26 -
Barry trimite pentru Adebayor, vîrful lui Manchester City nu ajunge la minge, reţine Pantilimon

min. 23 -
David Silva execută un nou corner, respinge defensiva bănăţeană

min. 22 - Corner pentru Manchester City, executa David Silva, respinge Magera, recuperează Barry, dar centrarea sa e blocată de Scutaru, care trimite în corner

min. 19
- Bourceanu şutează  puternic către poarta lui Hart, mingea îl doboară pe K. Toure. Fotbalistul formaţiei engleze primeşte îngrijiri medicale, iar Manchester repune mingea în joc

min. 17 -
Şut de la mare distanţă al lui Alex Curtean, mingea trece mult peste poarta lui Hart

min. 15 -
Adebayor e surprins în poziţie de ofsaid

min. 14 - Timişoara cere penalty la duelul Curtean - Zabaleta, arbitrul lasă jocul să continue

min.14 - Tevez încearcă o pasă pentru Adebayor, iese Pantilimon şi reţine

min. 9 - Centreză David Silva, prinde Pantilimon fără probleme

min.9 - Zabaleta centrează, respinge Cisovski în corner

min. 6 - Magera trimite pe stînga, la Curtean, care şutează peste poarta lui Hart