INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  DINAMO - ATHLETIC BILBAO 1-1

Reacţia lui Contra după Dinamo - Bilbao 1-1: "M-am speriat după primele 20 de minute" » Antrenorul, fericit după repriza a doua: "Am dominat"

Articol de GSP - Publicat joi, 27 iulie 2017 22:36

După Dinamo - Athletic Bilbao 1-1, în turul III al preliminariilor Europa League, antrenorul "câinilor", Cosmin Contra, a declarat că este mulţumit de jocul echipei sale şi a vorbit despre şansele de calificare.

"Eu m-am speriat de primele 20 de minute. Am început temători, dar mă aşteptam la asta. Îmi era frică să nu conteze că Dinamo revine în Europa după 5 ani, cu Bilbao. Asta îi putea împiedica pe jucători să joace mai bine. Dar după 20 de minute, am început să jucam cum trebuie.

Sunt un antrenor fericit. Băieţii au dominat în mare parte din repriza a doua. Am înţeles că golul lui Nemec a fost anulat eronat şi că la golul lor se putea da fault în atac la Filip. Sunt foarte mulţumit că după pauză jucătorii au jucat fără teamă, au făcut pressing şi am avut ocazii. Mă bucur că ma reuşit un egal cu o echipă foarte bună.

Sunt realist şi ştiu că va fi greu la retur. Dacă pe San Mames nu ne domină emoţiile şi jucăm ca în repriza a doua, vom avea şanse. A doua repriză îmi dă speranţe.

Putem domina jocul. Văd că Rivaldo a venit cu noroc. Mă bucur pentru Rivaldinho. El am muncit foarte mult", a spus Cosmin Contra la TVR 1.