INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  OSMANLISPOR - STEAUA 2-0

Reghecampf nu-l menajează pe Enache: "Este vina totală a lui! Mi-am cerut scuze arbitrului"

Articol de GSP - Publicat vineri, 16 septembrie 2016 00:25

Steaua a pierdut în fața celor de la Osmanlispor, 0-2, în primul meci din grupele Europa League.

Laurențiu Reghecampf a vorbit despre partida cu turcii și despre modul în care echipa sa a jucat în această seara.

"Am făcut o primă repriză foarte bună. Este păcat că un jucător cu așa mare experiență, cum e Enache, să ia roșu la ultima fază. Este vina totală a lui. Mi-am cerut scuze arbitrului. A fost cartonaș roșu corect.

În repriza a doua nu ne-am ridicat la nivelul așteptat. Dacă eram mai atenți în prima repriză, puteam conduce la pauză.

Dacă nu greșeam la faza penalty-ului, primeam greu gol. Dacă primeam. A fost o greșeală de poziționare. Este greu la acest nivel. Este păcat că Gabi a făcut acel penalty pentru că el și ceilalți jucători făcuseră un meci bun.

Este primul meci și trebuie să mergem mai departe. Am pierdut primul meci și vom vedea ce va fi în meciul cu Villarreal", a spus Reghe la televiziunea sportro.

Clasament grupa L

1. Villarreal 3p
2. Osmanlispor 3p
3. Zurich 0p
4. Steaua 0p

În următorul meci, Steaua va juca pe 29 septembrie cu Villarreal, pe teren propriu.