EUROPA LEAGUE    •   

ŞAISPREZECIMI

Steaua şi CFR au impresionat un fost jucător din Primera Division: "Au jucat la un nivel extraordinar în Europa"

 
25 Decembrie 2012 18:47
 

Parcursul Stelei şi al CFR-ului în actualul sezon al cupelor europene a fost remarcat şi în afara graniţelor României. Calificarea pentru al doilea an consecutiv în primăvara europeană a "roş-albaştrilor" şi cele 10 puncte strînse de ardeleni în Europa League l-au surprins pe fostul internaţional român, Gheorghe Craioveanu.


"A fost un an foarte bun pentru noi. Steaua a jucat la un nivel extraordinar. CFR a obţinut un punctaj istoric. Păcat că nu au continuat în Liga Campionilor", a spus Gheorghe Craioveanu la DigiSport 1.

Fostul atacant al lui Sociedad, Villareal şi Getafe crede în continuare în şansa CFR-ului şi a Stelei de a ajunge departe în Europa League: "Să ştii că Inter nu e un adversar extraordinar, nu mai e echipa de acum cîţiva ani. Şi Steluţa a avut un parcurs de excepţie. Reghecampf trebuie felicitat, a făcut o echipă frumoasă, spectaculoasă. A bucurat foarte multă lume în sezonul actual", a încheiat Gheorghe Craioveanu.

Steaua va evolua împotriva olandezilor de la Ajax, în timp ce ardelenii vor întîlni Inter Milano în "şaisprezecimile" Europa League. Turul va avea loc pe 14 februarie, în timp ce manşa secundă se va disputa pe 21 februarie.
 
Comentarii (16)
cfrclujole  (13911 comentarii)
Postat de ovidiu_3003 pe 25 Decembrie 2012, 19:32
Gica Craioveanu este unul din putinii romani adevarati care a reusit in Spania...
pe bat!:))))))
03 Ianuarie 2013, 23:50   •   Comenteaza
cfrclujole  (13911 comentarii)
sdgfdsfgds
03 Ianuarie 2013, 23:50   •   Comenteaza
cfrclujole  (13911 comentarii)
Postat de madlol pe 27 Decembrie 2012, 22:25
Avand in vedere faptul ca Steaua a terminat pe primul loc in grupa (EL), iar CFR a terminat pe locul 3 in grupa (CL).. se poate spune ca grupele au fost echilibrate valoric (grupe similare). Spun asta pentru ca e foarte posibil ca Steaua sa fi scos locul 3 in grupa daca ar fi fost in locul CFR-ului si viceversa.
la tine inseamna grupe echilibrate locul pe care au terminat si nu echipele cu care au jucat???????? :)))))))))))) bun, m-am lamurit!:)))))))))))))))
30 Decembrie 2012, 02:13   •   Comenteaza
tigruzzu  (3978 comentarii)
Postat de c24 pe 28 Decembrie 2012, 01:19
Omuletule daca Molde n-ar fi jucat cu juniorii (sa nu intelegi gresit, nu cu rezervele cu JUNIORII) si tot nu s-ar fi putut vorbi de grupe echilibrate valoric. Ce facem, comparam locul 12 in Germania cu 2 din Anglia, sau Galata cu danezii. juniorii cu Braga? Gluma?
Glumă, sigur!*** iar au avut noroc când s-au tras grupele...
28 Decembrie 2012, 02:57   •   Comenteaza
c24  (216 comentarii)
Postat de madlol pe 27 Decembrie 2012, 22:25
Avand in vedere faptul ca Steaua a terminat pe primul loc in grupa (EL), iar CFR a terminat pe locul 3 in grupa (CL).. se poate spune ca grupele au fost echilibrate valoric (grupe similare). Spun asta pentru ca e foarte posibil ca Steaua sa fi scos locul 3 in grupa daca ar fi fost in locul CFR-ului si viceversa.
Omuletule daca Molde n-ar fi jucat cu juniorii (sa nu intelegi gresit, nu cu rezervele cu JUNIORII) si tot nu s-ar fi putut vorbi de grupe echilibrate valoric. Ce facem, comparam locul 12 in Germania cu 2 din Anglia, sau Galata cu danezii. juniorii cu Braga? Gluma?
28 Decembrie 2012, 01:19   •   Comenteaza