INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  STEAUA - AALBORG 6-0

Steliştii recunosc că au tremurat în prima repriză cu Aalborg: "Să-i mulţumim lui Giedrius Arlauskis! Am strîns puţin fundul" :D

Articol de GSP - Publicat vineri, 19 septembrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 19 septembrie 2014 00:23

Claudiu Keşeru, atacantul Stelei, a vorbit despre victoria echipei sale în prima etapă din grupele Europa League, 5-0 cu Aalborg.
”E un sentiment foarte plăcut. Să înscriu trei goluri la debutul în Europa e ceva incredibil. Mă bucur mult că a spart gheaţa şi Raul. E o atmosferă senzaţională între noi, de aceea reuşim să rămînem montaţi pînă la sfîrşit.

Probabil că nu am fost suficient de agresivi în prima repriză. Trebuie să-i mulţumim foarte mult lui Arlauskis. A avut intervenţii providenţiale. Am strîns puţin fundul în prima repriză”, a spus Claudiu Keşeru la DolceSport.

”A fost un meci dificil, dar frumos. Aalborg a jucat foarte bine timp de 60 de minute. Au avut ocazii de gol, au pus presiune, dar ştiam că vor cădea”