INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  VILLAREAL - STEAUA 2-1

Tamaș, o nouă gafă decisivă » A fost eliminat în finalul meciului după ce a și greșit la primul gol al lui Villarreal

Articol de GSP - Publicat joi, 08 decembrie 2016 19:38

Fundașul Stelei a făcut un nou meci slab pentru trupa roș-albastră, fiind eliminat în minutul 79 al disputei cu Villarreal.

În minutul 79,  Gabi Tamaș a primit al doilea "galben"  pentru un fault prin care a oprit un contraatac al lui Villarreal, iar Steaua s-a văzut nevoită să joace ultimele 15 minute în inferioritate numerică.

Tamaș primise primul avertisment în minutul 32 al primei reprize.  Fundașul Stelei a greșit la primul gol al spaniolilor, dar a centrat decisiv la golul lui Achim.

La doar nouă minute de la eliminarea lui Tamaș, gazdele au marcat golul victoriei, grație reușitei lui Trigueros din minutul 88.

Villarreal a învins-o pe Steaua cu 2-1 și a spulberat românilor orice șansă la calificare.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”