INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  DINAMO KIEV - STEAUA, JOI, 20:00, DIGISPORT, DOLCESPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Veste bună primită de Costel Gâlcă înainte de meciul cu Dinamo Kiev! Medicii i-au dat ok-ul unui jucător de bază

Articol de GSP - Publicat marti, 30 septembrie 2014 00:00 / Actualizat marti, 30 septembrie 2014 10:56

Steaua nu numai că a remizat cu Astra, 0-0, dînd astfel şansa lui CFR Cluj să o egaleze în clasament, însă roş-albaştrii au şi trăit periculos, după ce Raul Rusescu s-a accidentat în timpul primei reprize.

"Pufulete" a acuzat dureri la umăr, iar Costel Gâlcă a fost nevoit să-l schimbe. Semnele de întrebare erau mari cu privire la posibilitatea ca atacantul să nu poată evolua cu Dinamo Kiev.

Emoţiile s-au risipit ieri, cînd Rusescu a aflat că este vorba doar despre o contuzie, astfel şansele ca el să joace joi, de la ora 20:00, în direct la DigiSport şi DolceSport, liveTEXT pe GSP.RO, sînt foarte mari.