INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  EUROPA LEAGUE / PLAY-OFF, PANATHINAIKOS - BILBAO 2-3

VIDEO Aduriz, cea mai crudă scăriță din penalty. Bilbao, revenire fulminantă: de la 0-2 la 3-2 în 6 minute, la Atena!

Bilbao, foto: Gulliver/gettyimages

Articol de - Publicat vineri, 18 august 2017 11:27

Când crezi că ai pus-o la zid pe Bilbao, atunci pierzi! Pentru că bascii nu renunță niciodată. Panathinaikos a condus cu 2-0 joi seară, juca la Atena și se părea că totul e terminat în acest play-off. Atunci s-a răzvrătit Athletic.

Și spectrul eliminării a dispărut. După Dinamo (1-1 și 3-0), echipa greacă a fost și ea depășită!

În minutul 55, era 2-0 pentru Pao. Nici un sfert de oră mai târziu, începea revolta roș-albilor. În doar șase minute, ibericii au înscris de trei ori! În frunte, mereu același Aduriz, vârful inspirat și neobosit la 36 de ani.

Două goluri, al doilea după cea mai crudă scăriță la penalty. Portarul a ghicit direcția șutului, însă mingea i-a trecut chiar pe deasupra, la o palmă de el. I-a zâmbit ironic și s-a oprit în plasă. 2-3! "Șase minute magice", a titrat Marca. VIDEO CU GOLURILE AICI

Grupele Europa League sunt acum la câțiva centimetri.