INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  VIKTORIA PLZEN - FCSB, JOI, 20:00, PROTV ȘI LIVETEXT PE GSP.RO

VIDEO Atenție, FCSB! Plzen a făcut instrucție cu Slovacko în campionat! Are 14 victorii în tot atâtea meciuri în campionat

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 noiembrie 2017 22:40

Viktoria Plzen a învins-o pe Slovacko în deplasare, scor 4-1. A fost a 14-a victorie în tot atâtea meciuri pentru elevii lui Pavel Vrba.

VEZI AICI VIDEO DE LA MECI!

Kopici a deschis scorul după doar 17 minute cu un șut din 6 metri sub bară, iar în minutul 37 s-a făcut 2-0 după ce Reznik a reluat în plasă o minge din apropiere.

Kolar ratase un penalty, Kopici a fost atent și a reluat, dar portarul gazdelor a respins, însă Reznik a înscris până la urmă.

3-0 s-a făcut în minutul 58, când Hejda s-a aflat la capătul unei pase a aceluiași Kopici. Acesta din urmă a marcat în minutul 71 cu o reluare din 10 metri.

Scorul final a fost stabilit de Reinberk, care a marcat pentru 1-4 în minutul 90.

Plzen n-are nicio emoție în Cehia, unde a adunat 42 de puncte, cu 13 peste Sigma Olomuc, formația care este pe locul 2. Joi, formația lui Vrba va întâlni FCSB, pe teren propriu, de la ora 20:00, în direct la ProTV și liveTEXT pe GSP.RO.