INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ȘAISPREZECIMILE EL

VIDEO Cunoaștem prima echipă calificată în optimile Europa League + Programul complet din "16-imi"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 21 februarie 2018 20:42

ȚSKA Moscova este prima echipă calificată în optimile de finală din Europa League. După 0-0 în tur, rușii au învins-o pe teren propriu Steaua Roșie Belgrad, scor 1-0.

Unicul gol al partidei a venit în prelungirile primei reprize, când Alan Dzagoev a înscris printr-o finalizare simplă din 6 metri (VIDEO).

Programul de joi

18:00 Lokomotiv Moscova - Nice (3-2 în tur)

20:00 Atletico Madrid - FC Copenhaga (4-1 în tur)
20:00 Dinamo Kiev - AEK Atena (în tur 1-1)
20:00 Lazio - FCSB (0-1 în tur)
20:00 Viktoria Plzen - Partizan Belgrad (în tur 1-1)
20:00 RB Leipzig - Napoli (în tur 3-1)
20:00 Sporting Lisabona - FC Astana (în tur 3-1)
20:00 Villarreal - Olympique Lyon (în tur 1-3)
20:00 Zenit Sankt Petersburg - Celtic (în tur 0-1)

22:05 AC Milan - Ludogoreț (în tur 3-0)
22:05 Arsenal - Ostersunds (în tur 3-0)
22:05 Atalanta - Borussia Dortmund (în tur 2-3)
22:05 Athletic Bilbao - Spartak Moscova (în tur 3-1)
22:05 Sporting Braga - Olympique Marseille (în tur 0-3)
22:05 Salzburg - Real Sociedad (în tur 2-2)

Vezi și: Veste fantastică! Încă un post românesc va transmite meciurile din Liga Campionilor și Europa League