INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  AS ROMA - AUSTRIA VIENA

VIDEO + FOTO AS Roma și Austria Viena au oferit un meci nebun în grupa Astrei! Partidă cu 6 goluri și două răsturnări de scor

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 octombrie 2016 00:35

AS Roma și Austria Viena au terminat la egalitate, 3-3, în cel mai spectaculos meci al serii de Europa League.

Austria Viena a început bine și a deschis scorul în minutul 16, prin Holzhauser.

După acest gol, Roma a revenit și a condus cu 3-1. El Shaarawy a reușit o dublă, în minutele 19 și 34, iar Florenzi a marcat în minutul 69.

Finalul a fost unul incendiar, iar Austria Viena a marcat de două ori în două minute. Prokop a înscris în minutul 82, iar în minutul 84 a marcat Kayode, stabilind scorul final al unui meci spectaculos.