INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  LIVERPOOL

VIDEO Gafă de amatori la Liverpool! Portarul Mignolet s-a făcut de rîs în Europa League

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 noiembrie 2015 10:47

Moment de cascadorii rîsului în Europa League, unde portarul Simon Mignolet a comis o gafă uluitoare.

Portarul lui Liverpool era să îşi îngroape echipa la meciul cu Bordeaux. În minutul 33 al partidei, la scorul de 0-0, goalkeeperul belgian a prins un balon şi nu a mai vrut să îi dea drumul. :D

Click aici pentru VIDEO!

După 21,4 secunde în care a stat cu mingea în braţe, arbitrul şi-a pierdut răbdarea şi a oprit jocul, acordînd o lovitură liberă indirectă pentru francezi. Mignolet a ţinut mingea cu "numai" 15,4 secunde peste timpul regulamentar. :D

Saivet a profitat de ocazia ivită şi a înscris din acea lovitură. Colegii l-au salvat însă pe Mignolet şi au întors rezultatul pînă la pauză, Liverpool impunîndu-se cu 2-1.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”