INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  EUROPA LEAGUE

VIDEO Raul Rusescu, un nou gol DECISIV contra lui Villarreal! Osmanlispor s-a impus pe "El Madrigal"

Articol de GSP - Publicat joi, 03 noiembrie 2016 23:43

Raul Rusescu (28 ani) a înscris un gol în meciul pe care echipa lui l-a câștigat pe terenul lui Villarreal, scor 2-1.

Rusescu a fost introdus pe teren în minutul 72, la scorul de 1-1 şi a reuşit să marcheze golul decisiv în minutul 75.

Fostul atacant al Stelei reușise să marcheze și în meciul tur cu Villarreal, atunci când a realizat o "dublă", în egalul 2-2 de pe teren propriu contra "Submarinului Galben".

Echipa românului se află pe primul loc în grupa L din Europa League, cu opt puncte, urmată de Villarreal şi Zurich, ambele cu cinci puncte. Steaua este codaşa grupei, cu trei puncte.