INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ADVERSARI

VIDEO Succes categoric pentru Zurich în campionat! Veste bună din Turcia: înfrângere rușinoasă pentru Osmanlispor + ce a făcut Villarreal

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 octombrie 2016 18:17

Adversarele Stelei din grupa de Europa League au avut evoluții diferite astăzi.

Osmanlispor a pierdut surprinzător cu Kasimpasa pe teren propriu, scor 1-2.

Raul Rusescu a a fost titular, dar a fost schimbat în minutul 54, la scorul de 1-0 pentru Kasimpasa. Pentru Osmanlispor este al patrulea meci fără succes în campionat.

Echipa lui Rusescu a ajuns pe locul 6, cu 11 puncte, fiind doar cu 3 lungimi în fața locului 16 ocupat de Alanyaspor.

Victorie clară pentru Zurich

Zurich n-a avut nici o problemă în meciul cu Schaffhausen, pe care a învins-o fără nici o problemă, scor 5-2.

Formația care a remizat cu Steaua pe Arena Națională este pe primul loc după 12 etape, cu 30 de puncte. N-a pierdut nici un meci în acest sezon și are 7 puncte peste Wil, formație la care evoluează Paul Papp.

SUCCES CU EMOȚII PENTRU VILLARREAL

Villarreal a câștigat cu emoții meciul cu Las Palmas de pe teren propriu, scor 2-1. Boateng a deschis scorul în minutul 31, dar Sansone (64) și Bakambu (90+2) au punctat pentru gazde, care rămân neînvinse în acest sezon.

VIDEO

Grație acestui succes Villarreal rămâne pe locul 4, cu 19 puncte, la egalitate cu Valencia. Adversara Stelei din Europa League și Real Madrid sunt singurele formații care n-au pierdut în acest sezon.