INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FIORENTINA - BORUSSIA M'GLADBACH 3-4

VIDEO Dezastru pentru Tătărușanu! La 10 ani după Boro-Steaua, fostul stelist a trăit o întoarcere de scor HORROR

Articol de GSP - Publicat vineri, 24 februarie 2017 09:34

Borussia Monchengladbach a revenit spectaculos în meciul retur cu Fiorentina din șaisprezecimile de finală ale Europa League, după ce italienii au condus cu scorul de 2-0.

Fiorentina câștigase și meciul tur disputat în Gemania, scor 1-0, iar după o jumătate de oră de joc, formația lui Ciprian Tătărușanu conducea cu scorul de 2-0, grație reușitelor lui Kalinici și Valero.

Vezi AICI rezumatul VIDEO al meciului

Gladbach a orchestrat însă o revenire spectaculoasă, într-un interval de doar un sfert de oră. Lars Stindl a marcat un hattrick în doar 11 minute, iar Christensen a stabilit scorul final cu golul înscris în minutul 60, scor final 4-2 și CALIFICARE pentru nemți!

Revenirea nemților a amintit fanilor români de "dubla" dintre Steaua și Middlesbrough, din semifinalele Cupei UEFA, în primăvara lui 2006. După 1-0 la București, Steaua a condus cu 2-0 în Anglia, însă Middlesbrough a răsturnat scorul și s-a impus cu 4-2.

Rezumat Middlesbrough - Steaua 4-2