LIGA CAMPIONILOR    •   SEMIFINALE, TUR/BAYERN-REAL MADRID, AZI, 21:45, TVR 1 ŞI DOLCESPORT DIRECT, LIVESCORE GSP.RO

Alt conflict! Mourinho şi-a pus în cap jucătorii care au refuzat să critice arbitrii

Ovidiu Ioaniţoaia

Steaua, victimă a arbitrului Dumitru, dar și a ei înseși!

Lui Mourinho nu i-a convenit cînd jucătorii n-au îndeplinit ordinul de-a ataca arbitrajele (foto: Reuters)

Marti, 17 Aprilie 2012, 14:22

Partida cu Bayern de la Munchen, din turul semifinalelor Champions League, găseşte Realul în convulsii. Cel puţin aşa susţine cotidianul madrilen ”El Pais”, care dezvăluie un episod incendiar petrecut recent la vestiare, după meciul fără gol contra Valenciei, de pe ”Bernabeu”.

Imediat ce s-a terminat meciul şi a ajuns cu jucătorii la cabine, Mourinho, evident supărat, le-a zis: ”Ceea ce ar trebui să faceţi acum ar fi să ieşiţi afară şi să spuneţi că arbitrii ne-au prejudiciat”. Cînd au auzit aşa ceva, elevii săi au rămas stupefiaţi. Unul dintre ”grei”, fără a i se da numele, a avut curajul să riposteze: ”Mister, nu se poate să facem aşa ceva. O asemenea atitudine ne-ar crea numai probleme”. În plus, a amintit ce a fost după meciul cu Betis, cînd madrilenii au făcut mare gălăgie că li s-a anulat degeaba un gol, dar apoi s-a dovedit că Sami Khedrira chiar era în ofsaid.

Văzîndu-se contrat, Morinho a răbufnit. A aruncat jos, cu putere, un obiect, apoi a părăsit camera trîntind uşa. Din acelaşi motiv a refuzat ulterior să se mai prezinte la conferinţele de presă ”pentru a nu apăra jucători care consideră că l-au trădat”.
Tot ”El Pais” apreciază că portughezul a ajuns atît de nervos deoarece presiunea a crescut de cînd FC Barcelona s-a apropiat la doar 4 puncte, iar eventuala pierdere a titlului după ce Real a avut un avans de 10 puncte ar fi cea mai neagră pată din cariera sa.

Jucătorii chiar au evitat apoi să atace arbitrajul din meciul contra Valenciei. A făcut-o, în schimb, secundul Aitor Karanka: ”A fost fault la Ronaldo, Ruiz trebuia eliminat”.

Vezi aici ”Vestiarul Realului este o bombă cu ceas gata să explodeze”.

Vezi şi ”Le-au cedat nervii! Pepe i-a tras una lui Arbeloa la meciul cu Valencia

Comentarii (15 ) Adaugă comentariu

ildiavolo  •  18 Aprilie 2012, 10:37

Postat de tello pe 17 Aprilie 2012, 19:00

Imprastiati-ar metalul prostia infinita pe o suprafata cat mai mica!

BINE HOMOSEXUALULE

tello  •  17 Aprilie 2012, 19:00

Postat de ildiavolo pe 17 Aprilie 2012, 15:19

prostello, si tu esti TZARAN zi de zi, oare asta imi da dreptul sa spun ca esti TZARAN tot timpul? Se pare ca DA.

Imprastiati-ar metalul prostia infinita pe o suprafata cat mai mica!

detoatepttoti  •  17 Aprilie 2012, 18:00

Postat de detoatepttoti pe 17 Aprilie 2012, 17:50

am citit articolul din EL Pais...scrie ceva de genu ca se simte incomod ca jucatorii nu-l sustin cand e vorba de arbitrii si greselile lor....dar sa sara in capul lor si sa faca taraboi mai greu... ://deportes.elpais.com/deportes/2012/04/16/actualidad/1334609045_062018.html el pais un ziar politic care are mici rafuieli politice cu perez&co, o stire foarte contrazisa, dar ramane o stire :)

''sa si-i puna in capul lui ''*

detoatepttoti  •  17 Aprilie 2012, 17:50

am citit articolul din EL Pais...scrie ceva de genu ca se simte incomod ca jucatorii nu-l sustin cand e vorba de arbitrii si greselile lor....dar sa sara in capul lor si sa faca taraboi mai greu... ://deportes.elpais.com/deportes/2012/04/16/actualidad/1334609045_062018.html el pais un ziar politic care are mici rafuieli politice cu perez&co, o stire foarte contrazisa, dar ramane o stire :)

ildiavolo  •  17 Aprilie 2012, 16:39

Postat de flo_ax pe 17 Aprilie 2012, 15:49

bai oameni buni, nu vorbim de Cartu aici, ci de niste antrenori imensi, care stiu cu ce se mananca antrenoratul... Nu mai sunt nici ei incepatori sa faca gafe din astea, voi credeti ca asa sinucigasi sunt sa-si saboteze pozitia in vestiar? Voi asa idiot il credeti pe Mourinho sau pe Guardiola? Tipii au ani grei de antrenorat in spate si fire albe destule, sunt maestri in a gestiona un vestiar si un club mare. Il tineti minte pe Chivu cum vorbea de Mourinho, ca era in stare sa moara pe teren pt el? Povesti nemuritoare, presa asta chiar ne ia de prosti cu coronita...

Guardiola nu are ani grei in spate. Mai are de dovedit si pe la alte echipe. Pana una alta eu cred ca oricine putea antrena Barcelona.

sakazuke  •  17 Aprilie 2012, 16:25

:) aceasi poveste a vandut gsp si dupa meciul cu villareal...cu malaga etc. din 2 in 2 sapt apare stirea cu vestiarul lui real care sta sa explodeze,defapt de vreo 3 ani tot explodeaza din 2 in 2 saptamani :)) .......macar acum sursa nu mai este pamfletul sport.es sau mundo deportivo(fituici catalane)

flo_ax  •  17 Aprilie 2012, 15:49

bai oameni buni, nu vorbim de Cartu aici, ci de niste antrenori imensi, care stiu cu ce se mananca antrenoratul... Nu mai sunt nici ei incepatori sa faca gafe din astea, voi credeti ca asa sinucigasi sunt sa-si saboteze pozitia in vestiar? Voi asa idiot il credeti pe Mourinho sau pe Guardiola? Tipii au ani grei de antrenorat in spate si fire albe destule, sunt maestri in a gestiona un vestiar si un club mare. Il tineti minte pe Chivu cum vorbea de Mourinho, ca era in stare sa moara pe teren pt el? Povesti nemuritoare, presa asta chiar ne ia de prosti cu coronita...

detoatepttoti  •  17 Aprilie 2012, 15:23

Postat de tello pe 17 Aprilie 2012, 15:09

Spalatei la crierase, eu inteleg ce vreti voi sa ziceti doar ca tensiuni in vestiarul lui real au fost si vor fi la fel ca la orice echipa. Nu puteti veni la absolut fiecare zvon de acest gen cu acelasi disc zgariat. O data, de doua, de zece ori sigur ca e probabil sa fie doar inventii de presa. Asta nu poate fi permanent si cu certitudine exista cateodata pe undeva un sambure de adevar. Nu iese atat de des fum fara foc subiectivi mici si persistenti ce sunteti!

una este sa spunem ca exista o tensiune in sanul oricarui vestiar, dar alta e sa zici ca mou s-a pus in capul la jucatori ca dc nu critica arbitrii...se cearta si ei de la altele dar nu din cauza asta...dar daca tu zici ca suntem '' spalatei la creier'' probabil tu cunosti mai bine... cand s-a spus ca guardiola vrea cu orice pret ca pique sa plece de la barcelona, ca el nu-l mai vrea, nu mai existau ''spalatei'' cand au fost negate acele declaratii ? saracu guardiola imediat a iesit in presa si a negat totul,ca stia ca asta nu aduce decat rau echipei...dar nu se pune ca la barca e paradisul pe pamant, doar la real se bat aia in vestiare ca nebunii ...

ildiavolo  •  17 Aprilie 2012, 15:19

Postat de tello pe 17 Aprilie 2012, 15:09

Spalatei la crierase, eu inteleg ce vreti voi sa ziceti doar ca tensiuni in vestiarul lui real au fost si vor fi la fel ca la orice echipa. Nu puteti veni la absolut fiecare zvon de acest gen cu acelasi disc zgariat. O data, de doua, de zece ori sigur ca e probabil sa fie doar inventii de presa. Asta nu poate fi permanent si cu certitudine exista cateodata pe undeva un sambure de adevar. Nu iese atat de des fum fara foc subiectivi mici si persistenti ce sunteti!

prostello, si tu esti TZARAN zi de zi, oare asta imi da dreptul sa spun ca esti TZARAN tot timpul? Se pare ca DA.

tello  •  17 Aprilie 2012, 15:09

Spalatei la crierase, eu inteleg ce vreti voi sa ziceti doar ca tensiuni in vestiarul lui real au fost si vor fi la fel ca la orice echipa. Nu puteti veni la absolut fiecare zvon de acest gen cu acelasi disc zgariat. O data, de doua, de zece ori sigur ca e probabil sa fie doar inventii de presa. Asta nu poate fi permanent si cu certitudine exista cateodata pe undeva un sambure de adevar. Nu iese atat de des fum fara foc subiectivi mici si persistenti ce sunteti!