INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BARCELONA - PSG 6-1

Dezvăluirile continuă după Barca - PSG 6-1 » Mascherano, uluit: "I-am zis lui Busquets că Ter Stegen nu e normal!"

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 martie 2017 13:07

După 0-4 în tur, Barcelona a reușit ceea ce părea imposibil și s-a calificat în sferturile UEFA Champions League, învingând-o pe PSG cu 6-1.

Javier Mascherano a dezvăluit reacția lui Marc Andre Ter Stegen, portarul Barcelonei, după ce Cavani a marcat pentru PSG, făcând 3-1 în minutul 62, scor la care catalanii mai aveau nevoie de 3 goluri pentru calificare.

"După ce am primit gol, Ter Stegen a început să strige «Noi nu murim niciodată! Noi suntem Barcelona!».

A început să țipe «Vom câștiga! Vom câștiga». La un moment dat i-am spus lui Busquets că Ter Stegen nu e normal", au fost cuvintele lui Mascherano, potrivit presei din Anglia