INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  LIGA CAMPIONILOR

FOTO și VIDEO Remiză albă într-un meci dezamăgitor » Manchester City - Real Madrid 0-0

Sursa foto: Guliver/GettyImages +9   FOTO
Sursa foto: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat marti, 26 aprilie 2016 18:07

Fără Cristiano Ronaldo și cu Benzema în teren doar o repriză, Real Madrid a remizat pe terenul lui Manchester City, scor 0-0, în prima manșă a semifinalelor Ligii Campionilor.

Prima repriză a fost lipsită de ocazii, însă imediat după pauză, Aguero a șutat din afara careului, puțin peste poartă.

În minutul 71, Carvajal a trimis o centrare foarte bună în careu, dar lovitura de cap lui Jese a lovit bara.

Vezi AICI video cu fazele meciului

Pe finalul partidei, Joe Hart a fost pus serios la încercare de lovitura de cap a lui Casemiro, în minutul 80, pentru ca trei minute mai târziu să respingă șutul lui Pepe, expediat din fața porții.

Ultima mare ocazie a meciului i-a aparținut lui Kevin De Bruyne, însă lovitura liberă executată de belgian a fost respinsă de Keylor Navas.

Meciul retur va avea loc pe Santiago Bernabeu, miercurea viitoare.

Echipele de start

Manchester City: Hart - Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy - Fernando, Fernandinho, Navas, Silva, De Bruyne - Aguero.
Rezerve: Caballero, Mangala, Zabaleta, Kolarov, Delph, Sterling, Iheanacho
Antrenor: Manuel Pellegrini

Real Madrid: Navas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Casemiro, Kroos, Modric - Bale, Vázquez, Benzema
Rezerve: Kiko Casillas, Varane, James, Kovacici, Jese, Isco, Danilo
Antrenor: Zinedine Zidane