INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  STEAUA - PARTIZAN 1-1

FOTO Steaua - Partizan 1-1 » Retur de foc la Belgrad

Articol de GSP - Publicat miercuri, 29 iulie 2015 23:24

Steaua și Partizan au terminat la egalitate, 1-1, în prima manșă a turului III al preliminariilor UEFA Champions League.

Steaua - Partizan 1-1 (Varela 81'/ Vulicevici 63')

Partizan a început mai bine meciul și a controlat prima repriză. Sîrbii au avut marile ocazii prin Zivkovici, dar Cojocaru s-a opus de fiecare dată.

Steliștii au replicat prin Hamroun, cel mai bun jucător al roș-albaștrilor, dar scorul la pauză a fost alb.

Partizan a început bine a doua repriză și a deschis scorul prin fundașul Vulicevici, care a înscris cu un șut la colțul lung de la 12 metri!

Steaua a încercat să egaleze, iar căpitanul Varela a egalat scorul în minutul 81. Fundașul a profitat de o gafă a portarului advers și a marcat cu capul din șase metri.

În ultimele minute, ambele echipe au avut două mari ocazii, dar scorul a rămas același, iar calificarea se va decide la Belgrad. Returul Partizan - Steaua se va disputa miercuri 5 august, de la ora 21:30

Vezi aici desfășurarea liveTEXT a partidei

min 94: Final de meci! Scor final: 1-1
min 91:
Ultima schimbare la Steaua: Mihalcea intră în locul lui Hamroun
min 90:
Ratare uriașă a Stelei! Hamrou șutează din 10 metri, dar Zivkovici respinge
min 89: Ocazie imensă pentru Partizan! Brasanac reia din șapte metri mult peste poartă
min 88:
Chipciu trage de la 12 metri, dar mingea este blocată de un adversar
min 84:
Hamroun a pătruns bine pe partea stîngă, dar centrează prin spatele porții
min 83: Ultima schimbare la Steaua: Ilici îi ia locul lui Babovici
min 81: GOOOL STEAUA! Varela egalează cu o lovitură de cap din șase metri!
min 65:
Cojocaru reține fără probleme o lovitură liberă de la 18 metri executată de Jevtovici
min 66:
Prima schimbare la Steaua: Popa este înlocuit cu Tudorie
min 63: GOL PARTIZAN! Sîrbii marchează după o acțiune prelungită de atac. Fundașul Vulicevici înscrie cu un șut la colțul lung de la 12 metri!
min 59:
Steaua are un început bun de repriză! Jucătorii roș-albaștri presează mult și recuperează foarte bine în jumătatea sîrbilor
min 50:
Hamroun șutează perfect de la 25 de metri, dar Z. Zivkovici respinge de sub bară
min 47:
Ocazie mare pentru Steaua! Popa pătrunde foarte bine în careu, driblează doi jucători, dar șutul cu piorul stîng trece mult peste poartă
min 46: A început a doua repriză
min 45: Finalul primei reprize!
min 44:
Hamroun trage din unghi, de la 18 metri, dar mingea este reținută de portarul sîrbilor
min 43:
Saponjici șutează de la 12 metri, dar Muniru se retrage bine și respinge
min 30:
Cele două echipe nu au mai avut ocazii mari! Jocul s-a liniștit și lupta se dă la mijlocul terenului
min 24:
Încă o ocazie pentru Partizan! Un sîrb reia cu capul din 6 metri, iar Cojocaru intervine salvator din nou