INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  PLAY-OFF

FOTO+VIDEO » Azi s-au jucat primele meciuri din play-off-ul Ligii Campionilor » Meci cu 3 goluri între Hoffenheim și Liverpool

Articol de GSP - Publicat marti, 15 august 2017 18:13

Primele cinci partide din manșa tur a play-off-ului Ligii Campionilor s-au jucat marți seară, iar cel mai interesant duel s-a dat în Germania, între Hoffenheim și Liverpool.

După un start ezitant al "cormoranilor", în care gazdele au ratat șansa de a deschide scorul din penalty în minutul 12, trupa antrenată de Jurgen Klopp a deschis scorul în minutul 36, când Alexander-Arnold a executat perfect o lovitură liberă de la marginea careului.

Intrat în partea secundă, Milner a dublat avantajul pentru Liverpool cu un sfert de oră înainte de final, însă Uth a punctat și el pe final, iar lupta la calificare rămâne deschisă și în returul de pe Anfield.

APOEL Nicosia, formația care a eliminat Viitorul în turul al treilea, a învins cu scorul de 2-0 Slavia Praga pe teren propriu, în timp ce surpriza serii a fost înregistrată de Qarabag, care a învins pe teren propriu FC Copenhaga, scor 1-0.

liveTEXT/VIDEO » Hoffenheim - Liverpool 1-2 (TV Dolce Sport 2)
Au marcat: Uth '87/Alexander-Arnold '36, Milner '74
*Kramarici a ratat un penalty pentru Hoffenheim în minutul 12

Echipele de start:

Hoffenheim: Baumann - Kaderabek, Bicakcici, Vogt, Hubner, Zuber - Kramarici, Rupp, Demirbay, Gnabry - Wagner
Rezerve: Kobel - Nordtveit, Toljan, Amiri, Uth, Szalai, Geiger
Antrenor: Julian Nagelsmann

Liverpool: Mignolet - Alexander-Arnold, Matip, Lovren, Moreno - Can, Henderson, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mane
Rezerve: Karius - Milner, Gomez, Grujici, Klavan, Origi, Solanke
Antrenor: Jurgen Klopp

liveTEXT/VIDEO » APOEL - Slavia Praga 2-0
Au marcat: De Camargo '2, Aloneftis '10

APOEL: Waterman - Z. Milanov, Rueda, Carlao, Lago - Ebecilio, Nuno Morais, Vinicius, Aloneftis - Oar - De Camargo
Rezerve: Pardo - Efrem, Pote, Bertoglio, Farias, Merkis, Vander
Antrenor: Giorgios Donis

Slavia Praga: Lastuvka - Frydrych, Jugas, Ngadeu-Ngadjui, Boril - Soucek - Van Buren, Rotan, Husbauer, Stoch - Skoda
RezerveȘ Kovar - Altintop, Skyora, Zmrhal, Egil Flo, Mesanovici, Hromada
Antrenor: Jaroslav Šilhavý

liveTEXT » Young Boys - ȚSKA Moscova 0-1
A marcat Kasim '90+2 (autogol)

Young Boys: Von Ballmoos - Benito, Nuhu, Von Bergen, Mbabu - Ravet, Bertone, Sanogo, Sulejmani - Assale, Hoarau
Rezerve: Wolfli - M. Burki, Sow, Fassnacht, Nsame, T. Schick, Lotomba
Antrenor: Adi Hutter

ȚSKA Moscova: Akinfeev - V. Berezutski, Vasin, Ignașevici - Fernandes, Golovin, Wernbloom, Dzagoev, Șennikov - Vitinho, Chalov
Rezerve: Pomazun - A. Berezutski, Milanov, Nababkin, Natchi, Kuchaev, Olanare
Antrenor: Viktor Goncharenko

liveTEXT/VIDEO » Qarabag (Aze)-FC Copenhaga (Den) 1-0 (FINAL)
A marcat: Madatov '25

Qarabag: Sehici - Medvedev, Guseynov, Rzezniczak, Agolli - Michel, Richard - Garayev - Madatov, Ndlovu, Guerreir
Rezerve: Kanibolotsky - Amirquliyev, Diniyev, Huseynov, Izmailov, Sadygov, Yunuszade

FC Copenhaga: Olsen - Ankersen, Luftner, Boilessen, Bengtsson - Verbici, Matici, Kvist, Toutouh - Pavlovici, Santander
Rezerve: Andersen - Amankwaa, Antonsson, Kusk, Rasmussen, Sotiriou, Thomsen

Cronica celui de-al cincilea meci al serii, duelul dintre Sporting și FCSB, poate fi citită AICI!