INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL MADRID - JUVENTUS

FOTO + VIDEO Lecția de geometrie: capodopera de gol din prima repriză de la Cardiff, în imagini

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 iunie 2017 22:28

Juventus și Real Madrid au produs un fotbal de un nivel foarte ridicat în finala Ligii, câștigată de madrileni cu 4-1.

Golul serii a fost reușit de Mandzukici, mijlocașul lui Juve marcând printr-o execuție extraterestră.

Ronaldo a deschis scorul în minutul 20, printr-un gol frumos, însă adevărata capodoperă a venit șapte minute mai târziu, croatul Mandzukici egalând printr-o execuție fantastică.

El a primit o minge de la Higuain, a preluat pe piept, și l-a învins pe Navas printr-o semifoarfecă de senzație. Mingea a prins o boltă perfectă și l-a survolat pe portarul Realului.

Realul  a câștigat clar însă meciul, 4-1, după ce a prestat un joc excelent în repriza a doua, la care italienii nu au găsit răspuns.