INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BARCELONA - APOEL 1-0

Intervenţii sigure ale fostului rapidist Urko Pardo în meciul cu Barcelona!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 17 septembrie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 17 septembrie 2014 23:43

Fostul rapidist Urko Pardo a început tare noul sezon de Champions League, echipa la care apără, APOEL, jucînd primul meci în deplasare la Barcelona.

Crescut de Barcelona, Urko Pardo a făcut faţă cu brio şarjelor ofensive ale catalanilor, respingînd în două rînduri şuturile periculoase ale argentinianului Leo Messi. Barcelona - APOEL s-a terminat 1-0.

Portarul celor de la Apoel Nicosia a fost timp de opt ani jucătorul echipei catalane, însă nu a prins nici un meci la prima echipă.

Urko Pardo a fost şi jucătorul echipei Rapid în sezonul 2008-2009, cînd a fost adus de la clubul grec Iraklis pentru 800 de mii  de euro şi vîndut apoi către Olympiacos.