INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  OLYMPIQUE LYON - FC BARCELONA 1-1

Josep Guardiola: "Am obţinut un rezultat foarte bun la Lyon!"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 25 februarie 2009 00:00

Antrenorul lui FC Barcelona, Josep Guardiola, consideră că gruparea catalană a obţinut un "rezultat foarte bun" în deplasare cu Olympique Lyon, scor 1-1, şi a precizat că portarul Victor Valdes nu a avut nicio vină la golul marcat de formaţia franceză, informează Marca.

"Am avut un meci dificil, mai ales în prima repriză, când Lyon a dominat jocul. La pauză am corectat greşelile, iar apoi Barcelona a fost echipa mai bună.
Ne-am creat mai multe oportunităţi de a înscrie şi puteam să ne impunem. Per ansamblu, cred că am obţinut un rezultat foarte bun", a spus Guardiola, care a mai adăugat: "Golul lui Juninho a fost imparabil. Valdes nu avea ce să facă la acea lovitură liberă".