INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  CFR CLUJ - FC BASEL 2-1

Paszkany: "Am topit ciocolata elveţiană în seara asta!"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 15 septembrie 2010 00:00

Patronul lui CFR Cluj, Arpad Paszkany, crede că victoria cu Basel va ajuta echipa să joace altfel în partidele care urmează.

"E o victorie foarte importantă pentru noi, principalul adversar este Basel, în privinţa asigurării continuităţii în cupele europene. De ce nu, ne batem şi cu Roma, Bayern, fiecare meci începe de la zero.

E un rezultat bun pentru moralul echipei, atît în campionat cît şi în Ligă.

Basel a fost peste noi ca posesie, dar era normal pentru că am avut 2-0 în minutul 12. A fost un moment psihologic în finalul primei reprize, dar am rezistat. Am topic ciocolata elveţiană în seara asta", a zis Paszkany la TVR 1.