LIGA CAMPIONILOR    •   BARCELONA - ŞAHTIOR 5-1

Raţ, mustrat de Lucescu în direct: "Zi-le mă că am luat două goluri din cauza ta..."

Alin Buzărin

Costel și Robert

Miercuri, 06 Aprilie 2011, 23:58

Înfrîngerea de pe Camp Nou l-a supărat foarte tare pe Mircea Lucescu. Tehnicianul român şi-a certat jucătorii în vestiar, imediat după meci, şi nu s-a putut controla nici cînd l-a văzut pe Raţ dînd interviuri.

În momentul în care Răzvan Raţ acorda un interviu pentru TVR, Mircea Lucescu i-a reproşat fundaşului român două dintre golurile primite de echipa sa.

"Zi-le mă că am luat două goluri din cauza ta", i-a spus Mircea Lucescu lui Raţ, remarcă pe care internaţionalul român nu a gustat-o.

"Da, iar am luat două goluri din vina mea... Deja m-am obişnuit cu astfel de declaraţii", a spus fundaşul român.

Internaţionalul român de la Şahtior a mai declarat că echipa sa ar fi putut obţine un rezultat mai bun pe Camp Nou dacă ar fi reuşit să fructifice una dintre numeroasele ocazii ale echipei sale, la 1-0 pentru Barcelona.

"Noi ne-am jucat şansa noastră, am avut destule ocazii de gol la scorul de 1-0. Dacă am fi marcat, cu totul altul ar fi decurs meciul. Am jucat împotriva cele mai bune echipe din lume şi s-a văzut. Chiar dacă ştim bine jocul lor, e foarte greu de contracarat. Dar noi ne vom juca şansa pînă la capăt, trebuie să jucăm cît mai bine la Doneţk", a spus Răzvan Raţ.

Raţ nu va evolua în returul de la Doneţk, fiind suspendat pentru cumul de cartonaşe la capătul jocului de pe Camp Nou.

Comentarii (29 ) Adaugă comentariu

cipi_s  •  07 Aprilie 2011, 22:10

Mai Rat, mai bine ai tacea ca daca nu te baga Lucescu titular nu jucai niciunde, nici macar la Rapid nu ai mai prinde echipa, Bozovici e trei clase peste tine. Norocul tau e ca ai jucat constant meci de meci, si norocul tau s-a numit Mircea Lucescu. Oricum si la nationala esti fortat, Stefan Radu, Sepsi, Salagean sunt peste tine. Pacat ca nu te uiti la inregistrarea meciurilor sa vezi ca trec adversarii de tine ca rapidul prin gara.

gazistu  •  07 Aprilie 2011, 13:30

taci din gura batrane, ca nai avut tu palmares cat are adunat razvan.... si pe deasupra tu raspunzi ca tu lai bagat in teren..

sorin_steaua  •  07 Aprilie 2011, 10:50

Lucescu are mereu ceva de comentat, nu stie sa piarda, acum a fost de vina: Rat, Albitrii, Ghinionul si Giovanni Becali :)) Antrenor mare, Om mic!

velsadicu  •  07 Aprilie 2011, 10:29

Ce ne mai miram ca nu merge nationala? Chivu eliminat, Rat bomba ,Marica ,Deac, Florescu nu joaca ,Sapunaru rezerva ,Mutu nu a mai facut nimic, Stancu petarda ...iar despre cei din campionatul nostru numai de bine nu se poate spune. Asta e nationala noastra!

eddik  •  07 Aprilie 2011, 10:06

bai boarca e frumos ce fel vb? nu te-au mai furat arbitrii?tu ai fost fotbalist mai mare decat rat? dar cand facea meciuri bune, nu mai ziceai nimic...si tu esti exact ca astia de pe la noi...mai zici de alde becali si altii.... mai bine ti-ai vedea barna din ochii tai.....oricum nu aveai nici o sansa cu barca....nici n-am tinut cu sahtiorul...urata natie mai esti lucescule...cu fiitu cu tot....

dejoc  •  07 Aprilie 2011, 09:54

Oricum, ce mai conteaza, a fost ultimul meci pentru Rat in UCL din editia asta, insa scorul e mincinos.

eugenmateescu  •  07 Aprilie 2011, 09:47

trebuia sa luati mai multe

star01  •  07 Aprilie 2011, 09:29

Postat de mightymo_tm pe 07 Aprilie 2011, 00:54

cand joci cu Barcelona,trebe sa fii fericit daca nu iei multe goluri....

pai tocmai de aia era"nefericit" ...au luat"manita"!!

alin2004bz  •  07 Aprilie 2011, 08:23

Hotii hotii!! L`au furat arbitrii pe Lucescu!! huuooo! ba nu! gazonu` a fost de vina!! :)))

vioblanco  •  07 Aprilie 2011, 05:41

MIRCEA LUCESCU ,MARE OM ,MARE CARACTER..............RUSINE SA ITI FIE SA IL CRITICI PE RAT IN FATA PRESEI..............ESTI FRUSTRAT SI NU TE POTI RAZBUNA PE CEILALTI JUCATORI PENTRU CA AIA TE-AR F**E IN GURA...........SI ASA ITI VERSI IMPOTENTA PE RAT.........AVEAU DREPTATE FRATII BECALI CAND SPUNEAU CA ESTI UN EGOIST CARE NU AJUTA CU NIMIC FOTBALUL ROMANESC!!!!!!!!