INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL MADRID - JUVENTUS 1-3

REAL MADRID - JUVENTUS 1-3 // Gafă de amatori: Sergio Ramos n-a jucat cu Juventus, dar va fi supendat în următorul meci! Ce a făcut fundașul

Articol de - Publicat joi, 12 aprilie 2018 09:44

Real Madrid s-a calificat în semifinalele UEFA Champions League, deși a pierdut cu Juventus, 1-3. Cristiano Ronaldo a marcat golul calificării în ultimele minute, din penalty. În tur, madrilenii au câștigat cu 3-0.

Sergio Ramos, suspendat miercuri, ar fi trebuit să rămână în lojă, unde a stat la startul meciului. În ultimele minute, fundașul a coborât pe banca de rezerve, iar la final era pe gazon, la gura tunelului.

Astfel, Ramos va fi probabil din nou suspendat după suspendarea de aseară! Va pierde aproape sigur încă un meci, cel puțin prima manșă a semifinalelor!

Mai mult, fundașul s-a certat și cu antrenorul lui Juventus, Massimiliano Allegri, care s-a îndreptat spre el amenințător. "Mi-a spus că a fost penalty clar. I-am zis să aibă răbdare, să vadă reluările. Să ne respecte", a explicat antrenorul.

• Real Madrid, Bayern, AS Roma şi Liverpool sunt echipele calificate în semifinale.

Vezi aici VIDEO cu golurile partidei

Citește și: REAL MADRID - JUVENTUS 1-3 / Antrenorul lui Juventus după eliminarea din Champions League: "Dacă era la Real în careu nu cred că se dădea penalty" » Dezvăluie ce a vorbit cu Sergio Ramos pe tunel