INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BARCELONA - JUVENTUS 0-0 (0-3 LA GENERAL)

Reproșul pe care și-l aduce Luis Enrique după eliminarea cu Juventus: "Nu-mi iese din cap"

Articol de GSP - Publicat joi, 20 aprilie 2017 11:07

Luis Enrique era trist după eliminarea Barcelonei în fața lui Juventus (0-3 la general), reproșându-și primele 45 de minute de la Torino.

"Nu-mi iese din cap repriza întâi de la Torino, foarte slabă, și ne-a costat extrem de scump. N-am ce să regret, am forțat, ne-am creat ocazii, dar mingea n-a vrut să intre.

Mă doare că n-am putut câștiga. N-am avut luciditate și liniște, trebuia să marcăm tot. Atitudinea și voința au fost excelente, am tras de 14 ori la poartă, însă doar o dată pe spațiul ei. Juve are antrenor foarte bun, jucători de top și cred că poate cuceri Liga", a zis Lucho.

Catalanii au pierdut meciul tur din Italia cu scorul de 0-3 și au remizat în returul de pe Camp Nou, scor 0-0.

755 de minutefără gol în "sferturile" Ligii are Messi. De 4 ani n-a mai marcat în această fază a competiției

15 victoriidin 15 meciuri acasă avea Luis Enrique cu Barca în Ligă. Ultimul său joc e și primul fără succes

20 de partidecu gol înscris pe Camp Nou era seria blaugrana în Ligă, începută acum 4 ani, cu o medie de 3,3 goluri/meci

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”