INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  MANCHESTER CITY

Sperietoare pentru "cetățeni"! Statistică umilitoare pentru liderul din Premier League! Messi > Manchester City

Articol de GSP - Publicat miercuri, 19 octombrie 2016 23:48

Manchester City a pierdut categoric cu Barcelona pe Camp Nou, scor 0-4. Trei dintre cele patru reușite ale catalanilor au purtat semnătura lui Lionel Messi.

Starul argentinian a punctat în minutele 17, 61 și 69 și a pasat la cea de-a patra reușită a echipei sale. Neymar a fost autorul, în minutul 89, la doar două minute după ce ratase un penalty.

Cele 3 reușite l-au adus pe Messi la cota 89 în UEFA Champions League, statistică zdrobitoare pentru Manchester City.

În istoria clubului înființat în 1894 City a marcat doar 74 de goluri în Champions League.

Lionel Messi are doar două meciuri în acest sezon de UEFA Champions League, însă a reușit să puncteze de 6 ori, având hattrick și cu Celtic.

Postat de Gherhard Robert pe 20 Octombrie 2016, 07:52

Cel.mai mare jucator din toate timpurile..multi il compara cu penaldo..ala nu a drblat un jucator de vre o 5 ani..cupa campionilor...in finala nu a atins mingea..a dat gol din 11 metri..cel mai mare..campionatul european..din 6 meciuri a jucat cu ungurii si nu mai stiu cu cine cat de cat..in acelasi timp messi a jucat fabulos la cupa america..in finala a ratat un penalti..messibgoluri cu manchester cu ..etc..ronaldo cu andora cu ultimele clasate..cine se pricepe la fotbal stie cine e cel mai mare..

Hahahahahaha :))))) Nu mai plange atata, lasa, ca poate mai creste un pic Messi, se face el mare si ii da nana lui CR7 :)) Uite statisticile corecte : Messi are 89 goluri in CL, CR7 are DOAR 88 :)) Ai dreptate, e mult peste CR7 - mult, adica cu 1 gol :)) CR7 este golgheterul all-time al competiţiei numita EURO :))) Messi stii ceva de el ?? Messi are marcate 0.89 goluri per meci la Barcelona, adica 312 goluri in 348 meciuri, iar CR7 , ATENTIE !! CR7 are 1.10 goluri marcate per meci, adica 260 de goluri in 236 de meciuri :) WOW ! Mai are multa paine de mancat mititelul Messi pana ajunge la performantele lui CR7. Asa ca nu mai plange :)))